Elegar seisis hästi ja kogus 20 lauapalli (pildil koos Bamba Falliga)

Korralik lõpp: Kalev/Cramo-Lietkabelis +14

29.01.2015

Balti liigas (BBL) tehti algust playoff-faasi kaheksandikfinaalidega. Kalev/Cramo sundis tugeva viimase veerandiga alistuma Panevezyse Lietkabelise 78:64, kuigi pärast 33 minutit oli seis viigis.

Teisel veerandil sai Cramo ette 34:24, kuid 11:1 vahespurt tõi Panevezyse poolajaks viigini 35:35. „Ei olnud meil õigeid lahendusi maa-ala vastu,“ tõdes Kalevi treener Martin Müürsepp vaheajal. Vabalt positsioonilt visati ridamisi mööda.

„Sellise kinnise ja korvidevaese mängu juures saab otsustavaks, kumb saab laua enda kontrolli alla,“ sõnas Delfi TV abikommenaator Raido Ringmets. (Olgu ette ruttavalt öeldud, et laud oli lõpuks viigis, kuid Cramo võitis viimase veerandi laua 11-6).

Arbet hoidis mängus, Dorbek viis ette

Kolmandal veerandil jätkus võrdne mäng, Cramo jäi taha 42:49. Cramo püsis sel hetkel mängus tänu Gregor Arbeti kolmele korvile. Veerandi lõpuks jõudis Cramo kannule – 52:53. Cramo oli seks hetkeks lauas taga viie palliga ning korvisöötude skaalas seitsmega.

Erik Keedus ja Scott Machado mängisid nelja veaga, viimasele andis puhkust Martin Dorbek, kes olulisel hetkel väsimuse pealt viis kahe korviga (teine kaugelt) Cramo ette 60:57. Sealt edasi Panevezys enam sammu pidada ei suutnud. Frank Elegar domineeris lauas. Machado tuli tagasi, tegi mitu vaheltlõiget ning Elegar, Veideman (3p) ning Keedus tõid tabloole 69:59. Vastane pani tsoonist samal ajal 3-4 korda mööda.

Lõpus suutis Kalev mängida kainelt, realiseerida 75 % oma rünnakutest ning hoiduda rumalustest. Kristjan Kitsing tabas eemalt, Machado paar korda korvi alt ning Elegar rõõmustas kahe tabava vabaviskega – 78:64. Üsna ilus lõpp vahepeal lagunema kippunud mängule.

Varrak: +14 on siiski libe seis

Peatreener Alar Varrak: „Sisse tuleb visata. Teisel poolajal saime ka mõned korvid kaugemalt sisse, lisaks hakkasime saama kiireid rünnakuid. Ega me ei saa jääda nii kehvasti viskama, aga hetkel on seis selline...“

Ta jätkas: „Kindlat pole midagi, ka 25 punkti pole võimatu tagasi teha. 14 silma on libe seis, aga kahtlemata on see parem kui oleks viigiseis. Loodetavasti saame Leedus avapoolajal ikka mõni kolmese ka sisse. Kehva tabavuse juures pluss 14, no see on iseenesest positiivne ja näitab, et olime täna selgelt paremad.“

Laud oli niisiis võrdne 40-40, korvisöödud Cramo poolt vaadates 14-18, pallikaotused 13-17. Kahesed 52 vs 41 %, kolmesed 33 vs 32 %, vabavisked 59 vs 71 %.

Kalev/Cramo: Veideman tõi 14+3+2 (10/5), Arbet 14 (11/5), Machado 12+4+6 (13/5), Elegar 12+20+4 (9/5), Keedus 10+4lp (9/4).

Lietkabelise statistilised liidrid: Evaldas Zabas 15+5+5 (13/5), Egidijus Dimša 14+10lp (9/5), Ivan Neljubov 12+7+3 (6/4).

Korduskohtumine toimub tuleval kolmapäeval (4.02) Panevezyses.

N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu