Kullamäe suur mäng tõi U18 koondisele tugeva Islandi üle tähtsa võidu (lisatud K.Kullamäe kommentaar)

02.08.2016

U18 B-divisjoni EMil Makedoonias oli Eestil täna programmis ülioluline mäng Islandiga. Teada oli - võit hoiab veerandfinalkonkurentsis, kaotus kukutab vähemalt kohtadele 9.-16.

Läks parema stsenaariumi järgi ning Island jäi lõpuks suisa "jalgu" - võit skooriga 86:66, milles koondise liidri Kristian Kullamäe rolli ei saa kuidagi alahinnata. Matthias Tass näitas aga kolmikduubli juures kümmet blokki!!

Eesti mängis sisuliselt hästi kogu kohtumise (kui ehk välja arvata 5 minutit kolmanda veerandi lõpust ja neljanda algusest). Avaveerand kuulus meile 18:13 ja teine 26:17. Kokku poolajaks seis 44:30. Mingit suurt veendumust soliidne edu võidu suhtes veel siiski ei andnud, teades esiteks Islandi tugevust ja teiseks oli vastasel ka viskeprotsent liiga madal, et olla "tõsi"...

Kolmas veerand kulges niisamuti Eesti domineerimisel, kuid lõppes eraldi võttes 21:21. Kolmanda veerandi lõpus ja neljanda alguses lasid Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa hoolealused vastasel kaugvisetega lähemale tulla - 5-6-minutilisel perioodil jäime alla 3:12 ning eduseisust 62:45 sai eduseis 65:57 - neli vastaste kolmest tabas sellal.

Ent seejärel vastas kolmesega Kullamäe, tema tabas ka mõlemad vabavisked ning punkte tõid lisaks Robin Kivi, Sten Saaremäel ja Matthias Tass. Ning taas olime veelgi turvalisemalt ees 79:59 (Eesti valitses sel perioodil lauda - Tass!). Mäss oli maha surutud. Kui veel 2.24 enne lõppu tabas Robin Kivi kolmese seisuks 82:61, oli viimane piisk islandlaste karikasse kukkunud. Võit 86:66.

Eesti võitis laua 53-46, korvisöödud Islandile 12-10, pallikaotusi oli meil 16, vastasel 13. Kahepunktivisked Eesti kasuks 51 vs 27 %, kolmesed Eesti kasuks 33 vs 30 %, vabavisked Eestile 70 vs 50 %.

Kristian Kullamäe kogus pea 33 minutiga 31p+8lp+3rs+4vl (visked 19/10, kolmesed 6/3), Matthias Tass 13+15+4+10bl (10/6), Sten Saaremäel 13+8lp (vv 8/8), Robin Kivi 13p (9/6) ja Märt Rosenthal 11+9lp (10/4).

Mängu kangelane Kristian Kullamäe lausus Basket.ee-le: "Treenerid tegid tänaseks väga hea scoutingu. Olime ise silmnähtavalt aktiivsemad, tahtsime seda võitu nii väga. Hea emotsiooni pealt saime ka rasked visked sisse ja nii oli juba lust mängida."

Kullamäe jätkas: "Meie surusime oma mängu neile peale, see oli kindlasti täna suureks trumbiks. Need Islandi visked meie nö mõõnahetkel olid hullud ja suutsime säilitada külma pead. Tänu sellele ei toimunud mingit murrangut. Jäime oma mängule kindlaks ja see plaan toimis."

Tabeliseis enne viimast neljandat vooru: 1. Tšehhi 4-0, 2. Eesti 3-1, 3. Island 2-2, 4. Taani 2-2, 5. Holland 1-3, 6. Luksemburg 0-4. Kolmapäeval kohtuvad Taani-Luksemburg, Island-Holland ja Eesti-Tšehhi.

On variant, et kui Eesti peaks Tšehhile kaotama ja favoriidid ehk Taani ja Island oma mängu võidavad, saab Eesti surnud ringist ikkagi edasi. Sest korvide vahe hetkel on Eestil +46, Islandil +30 ja Taanil -9. Kuid see on teooria, ning ka Tšehhi on heal päeval võidetav.

*       *       *

Kristian Kullamäe jagab resultatiivsemate mängijate pingereas esikohta 21,3 punktiga (mis siis, et hulgas on üks 2 p mäng; tabavus 47 %), blokkide kategoorias on Tass esimene (4,0), lauapallide osas Tass kuues (9,8), vabavisete protsendilt Sten Saaremäel kolmas (91% ehk 22/20).

Eesti kohtumine Tšehhiga algab homme samal ajal, kell 22.00.