Eesti U16 koondise pink

U16 poisid tunnistasid Riias Venemaa kaheksapunktist paremust

02.08.2016

12. augustil Poolas algavaks A-divisjoni EMiks valmistuv Eesti poiste U16 koondis viibib Riias, kus tänases esimeses kohtumises kaotati Venemaale 65:73 (32:35).

Esimene poolaeg, nagu ka tegelikult kogu kohtumine, oli tihe ja tasavägine. Poolajaks oli Eesti kaotusseis kiiduväärt tegutsemise järel meie kahjuks 32:35. Seejuures tulid meie poisid lõpus järgi seisult 26:35.

Kolmandal veerandi kolmandal-viiendal minutil tabas meie koondist aga mõõn, mis jättis taha 37:49. Veerandi lõpuks olid kaotusnumbrid 47:56, seega lootus end mängu tagasi kraapida säilis.

Neljandal veerandil vahe algul püsis, kuid seejärel suutis Eesti lähemale nihkuda ning Henri Drelli vabavisete järel oli vähem kui kaks minutit enne lõppu Venemaa ees "vaid" 70:65. Paraku meie enam punkte juurde ei saanud - oli möödaviskeid, pallikaotusi.

Eesti võitis laua 55-45, korvisöödud Venemaale 17-12, pallikaotusi tegime meie 31 vastase 25 vastu. Kahepunktivisked Venemaa kasuks 43 vs 41 %, kolmesed Venemaa kasuks 21 vs 18 % (meil 11/2), vabavisked Eesti kasuks 69 vs 53 %.

Henri Drell tõi 12+8lp, Karl Karpin 12+7lp, Arthut-Herman Entsik 7+4lp, Hendrik Eelmäe ja Markus Kikkatalo 6p ning Oliver Suurorg 5+6lp.

Homme kell 17 on vastas Läti, kellele viimati Ventspilsis Balti matšil kaotati 20 silmaga.