EMi lõpp vajus ära: U18 neiud kaotasid 11. koha mängus Inglismaale

31.07.2016

U18 vanuseklassi neidude B-divisjoni EM jõudis Eesti jaoks Sarajevos lõpule. Mängus 11. kohale jäi Eesti täna alla Inglismaale 43:48 ehkki sama võistkonda oli alagrupis võidetud.

Eile hilisõhtul olid Jaanus Levkoi hoolealused keskööks kaotanud teatavasti Portugalile 41:60 ning juba täna pärastlõunal tuli uuesti lahingusse minna. Sestap polnud Eesti mängus ka enam vajalikku värskust. Samas, 12. koht EMilt on enam-vähem selle koondise jaoks optimaalne tulemus, nagu mõni päev tagasi viitas ka treener Levkoi.

Eesti asus tänagi kohtumist juhtima - avaveerand 16:9 ja poolajaks eduseis 24:18. Pööre toimus kolmandal veerandil, mille briti neiud võitsid 17:7, võttes enne viimast veerandit juhtpositsiooni 35:31.

Viimasel veerandil läks algul Inglismaa veelgi eest ära - 39:31, kuid 2.41 enne lõppu tõi Mariann Adelbert Eesti järele 38:41 ning pisut enam kui minut enne lõppu seadis Kätrin Varik kaugviskest jalule viigi 43:43. Seejärel vastane ründas mööda, hankis ründelaua ja tabas kaks punkti. Sandra Tael seejärel ei tabanud ning tegi ise vea. Inglismaa lisas lõpus vabavisetest veel kolm punkti (neljast viskest).

Laud Inglismaale 54-49, korvisöödud Inglismaale 10-8, pallikaotusi oli Inglismaal 13, meil 19. Kahepunktivisked Inglismaa kasuks 28 vs 27 %, kolmesed Eesti kasuks 25 vs 13 % (meil 8/2), vabavisked Inglismaa kasuks 69 vs 58 %.

Mariann Adelbert kogus 11+5 lp, Eleriin Vaino 9+4+2, Sandra Tael 8+7+3, Siiri Kliimson 4+10lp, Sandra Reinvald 4+6lp.

B-divisjoni kolmanda koha mängus võitis Bosnia ja Hertsegoviina Islandit 82:67 ning finaalis on vastamisi Kreeka ja Rootsi (võit Rootsile 62:47).

A-divisjoni kolmanda koha mängus võitis Venemaa Lätit 65:58. Finaalis mängivad Prantsusmaa ja Hispaania.