Mikk Jurkatamm, "uus-itaallane", oli täna platsil üks efektiivsemaid

Balti matš: U16 koondis kaotas Leedule vaid viimase veerandiga

29.07.2016

Ventspilsis alanud U16 vanuseklassi Balti matšil pidi Eesti koondis pärast kõva lahingut tunnistama Leedu paremust 79:100. Peatreener Indrek Reinbokil jagus poistele allajäämisest hoolimata pea eranditult kiidusõnu.

Tüdrukud jäid omas mängus leedulannadele alla 54:90.

„Tahaks et siit tänasest jääks kõlama positiivne toon. Sellepärast, et kolm veerandaega mängisime kui võrdne võrdsega, olime ees. Olime kokkuvõttes isegi rohkem ees kui Leedu oli,“ märkis Reinbok. „Paraku jah, viimane veerand mängis ja jooksis vastane meid üle.“

Reinbok jätkas: „Kutid olid tõesti tublid ja näitasid head korvpalli, midagi pole halba öelda. Ma arvan, et Leedu ei oodanud meilt sellist vastupanu. Lõpuks sai meil jõud otsa ja eks tuleb tunnistada – vastasel on seda kvaliteeti tsipa rohkem. Ja jõudu samuti rohkem.“

Peatreener tõstis veel esile oma meeskonna võitlust ründelauas (21 palli), lauas üldse ning tõi välja, et meie omad tegid 21 pealeviset rohkem kui vastane. „Loodan, et suudame samasugust mängu hoida ka järgmistel päevadel Läti ja Türgi vastu – just kiirust, aktiivsust, palli liikumist jm.“

Eesti võitis avaveerandi 27:26 ja poolaja 43:40. Kolmandal veerandil oli Leedu parem 24:19, asudes enne viimast veerandit juhtpositsioonile numbritega 64:62. Viimane veerand kuulus Leedule 36:17 ja kogu mäng niisiis 100:79. Veel 35 minuti järel oli seis Leedule 79:71, misjärel proovis Eesti pigem kiirete ja võibolla natuke tormakate lahendustega seisu tasakaalustada.

Laud 39-39, korvisöödud Leedule 32-18, pallikaotusi tegi Eesti 19, Leedu 23. Kahepunktivisked Leedu kasuks 65 vs 46 %, kolmesed Leedu kasuks 53 vs 23 % (17/9 vs 22/5), vabavisked Eesti kasuks 71 vs 68 %.

Henri Drell tõi 11+4 lp (visked 15/5), Hendrik Eelmäe 10+3+3 (8/5), Arthur-Herman Entsik 10+5 lp (8/5), Mikk Jurkatamm 9+4 rs (7/3), Kerr Kriisa 9+3+2 (9/4), Karl Karpin 8+6 lp (9/4). Leedulaste poolel säras Tomas Balciunas 23 p ja 7 lp-ga.

Laupäeval kell 14 on Eesti vastaseks Läti.

*       *       *

Tüdrukud mängisid sealsamas Ventspilsis Leeduga oma Balti matši avakohtumise (tüdrukutel osaleb Türgi asemel neljanda osalisena Venemaa). Lõppskoor 54:90 (23:53). Seega - kuigi jõudude vahekord tehti klaariks avapoolajal, jätkus meie esindusel iseloomu teisel poolajal oma mängu mängida ja lõpuni võidelda.

Laud Leedule 63-47, korvisöödud Leedule 22-13, pallikaotusi tegi Leedu 26, Eesti 44. Kahepunktivisked Eesti kasuks 40 vs 39 %, kolmesed Leedu kasuks 36 vs 20 % (22/8 vs 15/3), vabavisked Leedu kasuks 53 vs 27 % (meil 11/3).

Janne Pulk tõi 12+6+3, Victoria-Ida Vähi 12 p, Johanna-Eliise Teder 9+3+3, Berit Annabel Loomägi, pildil,  8+9+3, Hanna Leena Ojamaa 7 p.

Laupäeval kell 12 on Eesti vastas võõrustaja Läti.