Janne Pulk, võidumängu resultatiivseim

U16 tüdrukud mängisid kodus Rootsiga üks-üks

25.07.2016

Nädalavahetusel (22-23.07) mängis Eesti U16 tüdrukute koondis Kilingi-Nõmmel A-divisjoni kuuluvate Rootsi eakaaslastega. Tulemus: üks-üks.

Reedeses mängus saavutasime võidu numbritega 61:53, laupäeval aga tuli vastu võtta kaotus 61:67. Käesoleva aastanumbri sees peetud kohtumiste saldo rootslastega U16 tüdrukutel on seega 2:2 (lisaks BSBC-l võit, Nordic Cupil kaotus).

Reedese mängu võtmesõnadeks võiks pidada: võitluslikust nii rünnakul kui kaitses. Laupäeval alustasid meie mängijad sealt, kuhu pooleli jäädi. Esimese veerandaja võitsime 22:16. Ülejäänud kolm veerandaega küll kaotasime, kuid rootslastele ei antud võitu lihtsalt.

Seda kinnitavad ka mõtted Rootsi koondise peatreeneritelt, kes kiitsid meie mängijate tahtejõudu ja mängudistsipliini, samuti väga heade viskekohtade leidmist ja kaugvisete realiseerimist. Laupäevases mängus domineeris mõlemal võistkonnal kaitsemäng, mistõttu oli rünnakul enda maksma panemine raskendatud.

Järgmisena on kavas Eesti U16 tüdrukutel Balti matš, Ventspilsis 29-31.07. Vastasteks A-div. kuuluvad Läti, Leedu ja Venemaa.

Kokkuvõte Marek Koitla (U16 koondise peatreener)