Sandra Tael (Jaanus Levkoi kõrval vasakul) mängis täna liidrile vääriliselt

U18 EM Sarajevos: neidude turniir algas võiduga

24.07.2016

Eile Sarajaevos alanud U18 neidude B-divisjoni EMil tegi täna viieses alagrupis avalöögi ka Eesti koondis. Inglismaad võideti üsna põnevalt kulgenud mängus 54:47 (25:23).

Jaanus Levkoi (treenerid Reet Rausberg ja Mailis Pokk) andis minuteid üheksale mängijale - neist kolm käisid platsil alla seitsme minuti. Avamängu puhul oli kindlasti võidetava Inglismaa vastu tähtis leida oma rütm, mitte vahetustega ülearu eksperimenteerida - sõnaga, leida EMile positiivne algusfoon.

Neidudel see õnnestus. Võitnud avaveerandi 12:7, jäädi pärast brittide 10:0 spurti küll taha 12:17, ent avapoolaja lõpp kuulus taas Eestile. Peamiselt Sandra Reinvaldi, Sandra Taela ja Mariann Adelberti punktidest läks Eesti omakorda 4-5 silmaga ette ning võitis poolaja kahega.

Midagi murrangulist see muidugi veel ei tähendanud. Inglismaa tüdrukud pressisid meid kõvasti ja 27. minutiks oli vastane taas peal 33:27. Kuid veerandaja lõpp taas Adelberti, Taela ja Eleriin Vaino korvide järel meile - Eesti peal 37:33. Kolmanda veerandi viimased kolm minutit õnnestus Levkoi ja Ko-l hoida vastane seega nulli peal.

Viimasel veerandil suutis Eesti koondis edu hoida ja lõpupoole ka pisut kasvatada. Korra, 2.45 enne lõppu tuli Inglismaa viiele silmale (45:50), seejärel lõpuminutid õnneks siiski kriitiliseks ei saanud. Mängust me küll enam punkte ei aanud, aga ka vastane eksis omalt poolt.

*       *       *

Eesti võitis laua 55-39, korvisöödud 7-7, pallikaotusi oli Eestil 23, Inglismaal 16. Kahepunktivisked Inglismaa kasuks 34 vs 31 %, kolmesed Eestile 43 vs 12 % (meil 7/3, brittidel 17/2), vabavisked Inglismaa kasuks 64 vs 56 %.

Sandra Tael tõi üleplatsi"mehena" 22p+11lp (visked 15/8), Mariann Adelbert lisas 12+9lp, Ege-Ly Viirmaa 5+8+2, Eleriin Vaino 5+6+4 ning Sandra Reinvald 5+6lp.

Ühest üks niisiis kirjas ja hea minna homsele vastu. Eriti arvestades, et mõnel vastasel on homseks kaks mängu järjest peetud.

Turniiri esimesel päeval kaotas meie alagrupis Inglismaa ka Iirimaale 53:64, Kreeka võitis Makedooniat 62:41. Täna on vastamisi veel Kreeka ja Iirimaa. Meie vastaseks esmaspäeval kell 18.30 on Kreeka.

Praegune mängude käik ja tulemused on näidanud, et Kreeka võiks olla grupi peamine soosik; Iirimaa, Eesti ja Makedoonia aga võiksid olla pretendendiks teisele kohale. Inglismaa on pärast kaht vooru võiduta. Eks näis.