Eestlaste tänane liider Ivo Van Tamm

U20 EMil on võiduarve avamata (pühapäeval viimaks vastas Kosovo)

22.07.2016

Kreekas Halkidas Euroopa Meistrivõistlustel osalev U20 noormeeste koondis pidas täna kohtumise Armeeniaga, mis selgitas välja paarid 17.-20. kohale mänguks. Paraku tuli, nagu eelnevatestki kohtumistest, võtta vastu kaotus, 68:74.

Nagu lõpptulemuski näitab, väga selget liidrit mängus ei tekkinudki. Esimesel veerandil alustas tugevamalt Armeenia, 26:17. Teisel tulid eesti poisid aga visalt järgi ning tasavägise mänguga õnnestus veerand lõpetada napis paremuses meil – 2 punkti lisas Karl Robin Jürjens ja et Armeenia enam vastata ei suutnud, mindi poolajapausile meie 38:37 juhtimisel.

Pausilt naastes jätkus mängus pinget lausa veidi üle seitsme minuti, kuid kolmanda veerandi lõpus hakkas Armeenia Krikor Kurdoghliani visetest eest libisema – 1.38 mängida ning seis Armeeniale 52:47. Päris käest ei andnud mängu siiski ka eestlased, kes Ivo Van Tamme vabavisetest vahe jälle vaid kolmele said ning veerandi nii ka lõpetasid, meie poolt vaadates 49:52.

Viimanegi neljandik kummalegi poolele pingelangust ei tähendanud. Võitlus oli kõva ning Ivo Van Tamme initsiatiivil õnnestus taas hetkeks eduseis haarata, kui mängitud pooleteise minuti kanti, 55:54. Vastased aga võlgu ei jäänud ning haarasid kahe tabava kahesega taas edu. Siiski, iga kord, kui tulised armeenlased veidi enam eest saidki, ei jäänud neile vaid nukralt järele vaatama meiegi ning vahe oli enamasti 2-3 punkti piiril – kõik võinuks veel juhtuda. Punktierinevus hakkas veidi suuremaks minema umbes neli minutit enne kohtumise lõppu, kus halb õnn kolmestega ning vastaste hea käsi vabavisete ning kahestega mängu saatuse ka otsustasid. Lõpuvile kõlades said rõõmustada Armeenia noormehed, kes tulemusega 74:68 võitlesid välja võimaluse ülehomme juba 17.-18. koha mängus Bulgaariaga kohtuda.

Parimad esitused selles mängus Armeenia poolel Steven Enochiltr, kes pea pidurdamatult veidi enam kui 37 (!) mänguminutiga väga võimsa kaksikduubli (30P+15LP) kirja sai, lisaks talle suurem panus veel Aram Arslanianilt (15P+7LP). Eesti noormeeste vedur tänases kohtumises oli kindlalt Ivo Van Tamm, kellelt samuti topeltduubel 15P+11LP, teda assisteerisid tublisti ka Kregor Hermet (15P+3LP) ning Taavi Jurkatamm (12P+4LP)

Üldise statistika poolelt olid visked üldiselt täpsemad armeenlastel, ehkki kaheseid ajasime veidi tulemuslikumalt korvi meie (kahesed meil 48%, neil 45.8%, kolmesed 14.8% vs 27.8% ning vabavisked 72.7% vs 88.2%). Rõõmustada saame lauapallide, resultatiivsete söötude ning vaheltlõigete üle, need vastavalt meil ja neil 48 vs 40, 15 vs 10 ja 6 vs 4.

Järgmine ja ühtlasi turniiri viimane võimalus kastanid tulest tuua on meie koondisel pühapäeval, 24. juulil, kui meie aja järgi 9.15 algab 19. koha mäng Kosovo vastu. Statistikat saab otse jälgida U20 B-divisjoni EM-i kodulehelt: http://www.fiba.com/europe/u20b/2016

Poolfinaalis kohtuvad laupäeva õhtul oodatult Montenegro ja Horvaatia ning teises paars samuti oodatult Kreeka ning mõneti ootamatult Island (neile kaotasime alagrupis üsna napilt). Veerandfinaali jõudis Eesti grupikaaslastest veel Poola.