Teise poolaja tagasitulek ei päästnud: U20 koondis kaotas Poolale

20.07.2016

Kreekas toimuval U20 B-divisjoni EMil kaotas Eesti koondis täna vaid võitudega jätkavale Poolale 48:60. Viis minutit enne mängu lõppu oli mängusaatus veel laual lahtine; kahjuks aga ruletiratas meie kasuks ei pöördunud...

Mäng oli huvitav, isegi liiga huvitav. Eesti kaotas avapoolaja 15:37, seejuures teise veerandi 2:20. Poola näitas enesekindlust, füüsilist üleolekut ja surus meid korvi alt ära. Maa-ala me esimesel poolajal ei proovinud.

Kolmandasse veerandisse tuli Eesti hästi sisse. Tegime 11:0 vahespurdi, kaitse töötas ning inimesed platsil tundusid „elusad“. Kuid siiski – töötas põhimõte „kaitses kõva“ kuna rünnakul jäid asjad viimistluse ja pudistamise taha - oi kui palju oli neid korvialuseid möödaviskeid. Nii et kui Poola tegi kolmandal veerandil 11 pallikaotust, siis oleks võinud eeldada, et tuleme mängu veel rohkem tagasi.

Poola oli kaotanud oma mängujoonise, nad tegid palju praaki ja pakkusid ka võitu. Ühel hetkel polnud meil seda kindlust, et see võit ära tuua. Neljandal veerandil jõudsime 4-5-punkti kaugusele. Aga..., jah. Rõõmu tegi, tõsi küll see, et teisel poolajal peeti mänguplaanist knni ja võideldi absoluutselt lõpuni.

Poola võitis laua 49-34, korvisöödud 10-10, pallikaotusi meil 27, Poolal koguni 32. Kahepunktivsked Poola kasuks 45 vs 28 % (sic!), kolmesed Eestile 21 vs 10 %, vabavisked Poolale 69 vs 61 %.

Kregor Hermet tõi 15 punkti, Norman Käbin 9 p, Siim-Markus Post 8+3+3, Madis Soodla 6+3 lp, Mihkel Kirves 4+8+2. Väga sageli viskasid siiski need mängijad, kes oleks pidanud vähem viskama ning need, kes oleks pidanud viskama, said vähem viskele.

Kregor Hermet lausus kokkuvõtteks: „ Esimene poolaeg oli katastroof -  15 punkti... No comments. Teise poolaja algul saime mängu käima, kaitse pidama ja tulime mängu tagasi.

Ma ei ütleks kuidagi, et keegi kas ei tahtnud või ei suutnud... Pigem ikkagi oli see soorituses ja kõrvade vahel kinni.“

Hermet jätkas: „ Me oleme siin teatud mõttes kolm mängu maha mänginud. Venemaaga olime neljanda veerandini peal, Islandiga mängisime oma edu maha, tulime tagasi ja jäime uuesti alla ning Poolaga pakuti meile ka seda mängu... Eks need asjad on suuresti peas kinni paljudel mängijatel. Kui nii võtta, siis ega Audentes ei võitnud ka KMLis mängugi, võibolla see võidukogemuse puudus kammitses ka siin.“