Taavi Jurkatamm, mees omal kohal

U 20 EMil: põnev mäng, võitluslik lõpp, kuid napp kaotus Islandile

17.07.2016

U20 noormeeste EMil Halkidas tunnistas Eesti koondis täna haarava mängu järel valusat kaotust Islandilt 72:75. Turniir jätkub teisipäeval.

Mäng algas kenasti. Eesti koondis täitis mänguplaani, Islandi snaipritel eemalt visata ei lastud ning tablool oli eduseis 15:7 ja 20:16. Ometi, veerandi lõpus tabas Island kaugelt ja seis oli meie kahjuks 20:21.

Sealt edasi Eesti eduseisu tunda enam ei saanud. Enamasti oli kaotusseis 7-10-punktine. Poolajaks õnnestus vahet vähendada ja puhkama mindi kaotusseisus 37:45. Esimesel poolajal tegi Eesti 14 pallikaotust Islandi 5 vastu.

Island jätkas kolmandal veerandil maa-alas ja mäng ei muutunud. Korraks oli kaotusseis siiski vaid 44:48, kuid veerandi lõpus 54:67. Meil ei õnnestunud visked, niisamuti polnud mäng nii "elav" kui Islandil.

Neljandal veerandil, lõpuks, tõid tuule alla Madis Soodla ja Karl-Robin Jürjens. Nemad julgesid ja võtsid ette, tabasid ka. Käis küll "suur päästmine", aga viimast sammu kahjuks Eesti koondis täna astuda ei suutnud. Kuigi viimasel minutil oli pall kahepunktises kaotusseisus meie käes...

Eesti oli lauas parem koguni 55-33, korvisöödud Eesti kasuks 20-14, pallikaotusi meil 21, vastasel 10. Kahepunktivisked meile 46 vs 44 %, kolmesed mõlemal 29 %, vabavisked Eesti kasuks 55 vs 52 %.

Taavi Jurkatamm tõi 15 p+7 lp+4rs, Kregor Hermet 12+5 lp, Siim-Markus Post 11+6 rs, Madis Soodla 10+10 lp ning Karl-Robin Jürjens 10+7 lp.

Indrek Visnapuu, koondise peatreener ütles pool tundi pärast mängu: "Alguses olid ohjad meie käes. Esimese veerandi lõpu vahetustega läksin alt - uskusin, et see ei riku rütmi, kuid nii siiski läks. Sealt jäimegi tagaajajarolli.

Ülejäänud mängu kokkuvõtteks - mingid asjad tegime väga kenasti ära, mingid asjad jäid vajaka. Tunda andis meie tagamängijate vähesus. Meil on hulk ääremängijaid, aga ei ole eriti tagamängijaid."

Visnapuu jätkas, kommenteerides Islandi 30 minutit kestnud maa-ala kaitset: "Jäime hätta. Kuid mängu hilisemas faasis tulime sellega toime, esimeses pooles mitte. Kui oleks varem õnnestunud, oleks..."

"Mängu hilise faasi meie edu oli ka Islandi põhimängijate eelmiste päevade suuremate minutite summa. Sellega olin ma eelnevalt arvestanud."

Küsisin ka rünnaku kulgemise kohta ebamäärase küsimuse, kus sõnastuseks oli "kolmas-neljas" sööt, mis justkui peaks teravust looma, kuid meil alati mitte. - "Mingil hetkel jäime kaare taha söötma. See on seesama teema, et meil pole tagamehi, kes teravust teevad."

Kokkuvõtteks. - "Kaks samat stiili mängivat meeskonda mängisid ja võitis see, kes paremini realiseeris oma võimalused. Meil jäi puudu."

Hea partii teinud Taavi Jurkatamm tähendas: "Kaotasime enesekindluse pärast esimest veerandit. Oma vigadest andsime initsiatiivi terveks mänguks neile. Kahju."

Ta lisas: "Mis puutub maa-alasse, siis me ei ole selle vastu väga palju mänginud. Gruusia provis maa-ala kontrollmängus küll, aga seda kogemust on meil ausalt öeldes vähe. Nõrk koht. Kokkuvõtteks aga: liiga palju lootsime kaugvisetele, vabavisked tabasid väga kehvasti ning enesekindlusest tuli puudu."