Kristian Kullamäe show algas kolmandal veerandil

U18 noormehed võitsid kodus teist korda Rootsit

13.07.2016

Kilingi-Nõmmel peeti Eesti ja Rootsi U18 vanuses noormeeste vahel kordus-kontrollmäng. Kui eile võitis Eesti üheksa silmaga, siis täna suudeti lõpus kaotusseis võiduks pöörata ning peale jääda skooriga 85:83.

Kohtumine sisaldas suuri muutumisi ja vahespurte. Esimene veerand kuulus Rootsile lausa 28:13, teisel veerandil leidis Eesti aga jõudu vahet tasakaalustada ning poolajale mindi külaliste 40:35 eduseisus. Lauas oli Rootsi avapoolajal üle, samuti tabasid külalised seitse kaugviset meie ühe vastu.

Kolmas veerand oli hea vaadata. Meie esindus võitis selle 25:17, seejuures Kristian Kullamäe läks hoogu, tabades lühikese ajaga 14 punkti. Viimasele veerandile vastu läks Eesti juba 60:57 eduseisus.

Ometi, neljas veerand algas muserdavalt. Rootsi läks viigiseisult 61:61 ette 71:61. Tagasi mängu toodi Kullamäe ja Matthias Tass. Tema, Märt Rosenthali ja Kullamäe korvidest kahanes vahe neli minutit enne lõppu 72:75-le. 2.42 jäi mängida, kui Kullamäe kolmene viigistas seisu - 77:77.

Lõpp oli suuresti loterii. Minut enne lõppu viis Ron-Arnar Pehka Eesti punktiga juhtima, seejärel juhtus üht-koma-teist. Lõpuks oli Rosenthal see, kes kaheksa sekundit enne lõppu viigiseisult Eesti võidukorvi vormistas - 85:83. Lõpuks ka Eesti järelkasvukoondiselt üks kõrgema resultatiivsusega mäng. Teisalt - taolised tõusud ja mõõnad küllap teevad ka murelikuks.

Rootsi võitis laua 38:26, korvisöödud 17-17, pallikaotusi tegi Eesti 14 Rootsi 19 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 48 vs 40 %, kolmesed Eestile 64 vs 44 % (meil 11/7, vastasel 23/10), vabavisked Eesti kasuks 78 vs 72 %.

Kristian Kullamäe tõi 29p+3lp+3rs, Matthias Tass 22+10 lp, Sten Saaremäel 9+2+5, Ander Talu 6 ning Märt Rosenthal ja Ron-Arnar Pehka 5 punkti. Vastapoolel oli teist päeva edukaim Olle Lundqvist - 17+4+6.

Kuni 18-aastaste noormeeste EMi B-divisjoni turniir toimub 29. juuli-7. august 2016 Skopjes, Makedoonias. Enne seda osaleb koondis Balti matšil Klaipedas.

Eesti vastased EMil:
C: Eesti, Tšehhi, Island, Luksemburg, Taani, Holland

*       *       *

Neidude U18 koondis tunnistas teist päeva järjest Rootsi paremust. Kui eile võeti vastu kaotus 40:75, siis täna olid kaotusnumbrid 30:52 (21:25).

Kui avapoolaeg püsiti enam-vähem rootslannade rütmis, siis teine poolaeg oli süvenes kriis ja korvipõud. Eesti kaotas kolmanda veerandi 4:10 ja neljanda 5:17.

Rootsi võitis laua 34-30, korvisöödud 8-8, pallikaotusi oli meil 26 Rootsi 15 vastu. Kahesed Rootsi kasuks 36 vs 27 %, kolmesed külalistele 21 vs 0 % (meil 1/0), vv Rootsile 64 vs 40 %. Ainsana kogus üle viie punkti Sandra Tael - 17+7 lp.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon