Märt Rosenthal, täna platsil Eesti parimaid

Poiste U18 koondis alistas kontrollmängus kodus Rootsi

13.07.2016

Kilingi-Nõmmel laagris olev noormeeste Eesti U18 koondis võitis täna õhtul Rootsi eakaaslasi 71:60. Edu vundament oli esimene veerand, mille Rauno Pehka & Toomas Kandimaa hoolealused võtsid tormijooksuga 32:14...

Esimene oli ka ainus veerand, mille Eesti võitis. Sellest aga piisas. Kui viimase veerandi keskpaiku jõudis Rootsi korra seitsme punkti peale (62:55), siis kohe oli eestlastel vastus olema - Ron-Arnar Pehka ja Märt Rosenthal sepistasid üksteise söötudest eduseisu 70:57 ja mäng oli tehtud.

Eesti oli täna lauas parem 37-28 (avapoolaeg 23-12), korvisöödud Rootsile 12-10, pallikaotusi meil 24, Rootsil 19. Kahepunktivisked Eesti kasuks 48 vs 35 %, kolmesed meile 54 vs 41 % (Eestil 13/7), vabavisked Rootsi kasuks 80 vs 69 %.

Kristian Kullamäe arvele kogunes 15+4 lp, Ron-Arnar Pehka tõi 12+4+3, Märt Rosenthal 12+9+3, Matthias Tass 12+3+3 ning Robin Kivi 7 p. Seega - suuresti tagaliini virvarri said rootslased täna kogeda. Rootsi parimatena tõid Olle Lundqvist 19 ja Jonathan Arvidsson 16+6 lp.

Kolmapäeval kell 11.45 kohtuvad võistkonnad Kilingi-Nõmmel uuesti.

*       *       *

Neiud pidid samas tunnistama Rootsi veenvat paremust 75:40 (33:19). Kui avapoolaja järel oli Eestil veel šanssi mängu tagasi tulla, siis kolmanda veerandi 23:11 paremus võttis selle võimaluse kiirelt. Natuke liiga suur oli see kaotus...

Rootsi võitis laua 36-30, korvisöödud neile 14-6, pallikaotusi tegi Eesti 29, Rootsi 16. Kahepunktiviskeid Rootsi kasuks 46 vs 32 %, kolmesed Eestile 33 vs 32 (tabavad siiski 1 vs 8), vv Rootsile 90 vs 47 %.

Sandra Tael tõi 14 p (visked 9/6), Sofia Kosareva lisas 9 silma, Mariann Adelbert 6+4+2 (14/3), Sandra Reinvald 2+9 lp, Siiri Kliimson 3+4 lp (6/1). Mäng ei jooksnud täna sugugi.

Homme on neidu vastamisi uuesti kell 10.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon