Veski tegi tõsise avalduse

Veskil läks punn eest ja Valga võitis Pärnut

27.01.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas saavutas Valga Maks&Moorits hooaja seitsmenda võidupunkti, valitsedes täielikult lauda ning alistades kodus pöördeliste sündmustega mängus KK Pärnu 86:80.

Pärnut ja Valgat ühendav fakt tänavusest hooajast on see, et mõlemad on saanud jagu valitsevast meistrist Kalev/Cramost. Oluline on seegi, et tänase eduga ületas Valga mulluse põhiturniiri võitude koguarvu – toona oli neid kokku vaid kuus.

Viimaste aastate mängu tegi Valga pikim mast Viljar Veski, kes tabas kaugelt neljast neli, hankis kuus ründelauda ning kogus 24 punkti. Respekt. Koos Reinis Strupovicsi 23 punkti ning Jurij Aleksejevsi 15p+16lp ning Kristo Saage eksimatult otsustavate vabavisetega oli see tabeli viienda Pärnu vastu seekord piisav.

"Kaitses meie poolt väga kehv mäng, ei mäletagi, millal nii halvasti oleksime kaitses tegutsenud...," tähendas Heikko Rannula, KK Pärnu loots. "Sealt kandus see ka lauavõitlusse jne. Väga näotu pilt. Aga Valga vääris võitu, ma ei tahaks öelda, et neil pelgalt õnne oli."

Saage vabavisetel eksimatu

Novembris mängisid meeskonnad Pärnus, kus kodumeeskond võttis 82:78 võidu. Täna juhtis Pärnu seitse minutit enne lõppu 78:68, kuid seejärel tabas Veski järjest kaks kolmest ning Strupovics lisas kahese ning seis oli Valga poolt vaadates 76:78.

Vahepeal ei visatud mitu minutit kummaltki poolt ühtegi punkti kuni Aleksejevs viis 37 sekundit enne lõppu Valga ette 82:80. Oma võimaluse luhtas seejärel Pärnu Silver Leppiku ebaõnnestunud kaugviske näol, tegelikult olnuks mõistlik lihtsamat viset otsida... Kuid närviline oli nii võidukrambis viisik väljakul, kui Heikko Rannula platsi ääres.

Järelejäänud paarikümne sekundi jooksul tabas Kristo Saage neljast neli vabaviset (kokku täna 8/8) ning sai teenitud võidu. Viimane veerand 21:9. Mis juhtus? Näis nagu oleks Pärnu pärast 30 minuti edu 71:65 uskunud, et võit ongi käes, sama oli seisul 78:68. Veski müristamine ehmatas pärnakad ära ning viis krampi. Enam loogilisi lahendusi sealtpoolt ei tulnud.

"Pakkusime võitu, Valga võttis tänulikult vastu, "sõnas Rannula. "Kui saab visata, siis on kaks võimalust, kas pannakse vabalt kohalt ära või mitte - nemad panid. Niisamuti tabasid nad suurepäraselt vabaviskeid..."

Vasar: Pärnu väsis ja jäi pinge alla

Valga oli lauas üle koguni 45-23, korvisöödud Valga poolt vaadates 14-20, pallikaotused 15-20. Valga tabas kaheseid 40 % Pärnu 53 vastu, kolmesed 43 vs 39 % (mõlemal tabas üheksa kaugviset), vabavisked 87 vs 73 %. Valga sai vabavisetest 27 , Pärnu 11 punkti.

Viljar Veski tõi 24p+9lp (2p 10/5, 3p 4/4, vv 3/2), Reinis Strupovics 23 (15/7 ja vv 5/5), Jurijs Aleksejevs 15+16lp (10/5 ja vv 5/5), Kristo Saage 13+6rs.

Pärnu kasuks tõi Renato Lindmets 19 p (11/6), Sandis Silavs 11+4+7, Janis Vahter ja Mihkel Kirves lisasid 10+4+4, Vahter sai kirja ka 4 korvisöötu.

Valga meeskonna tegevjuht Antti Vasar võttis kokku: „Pärnuga juhtus see, et nad lihtsalt väsisid lõpus. Eks meil oli õnne Veski kolmestega, Pärnul ei õnnestunud järsku enam miski, see ajas nad pingesse. Teistpidi, me oleme tänavu kaheksa kohtumist ise loteriiga kaotanud, ju siis oli aeg õnnejumalannal ka meile korraks naeratada...“

Vasar lisas: „Veski on suurepärases vormis. Tema üle on siiralt hea meel. Loodan, et kui Eesti koondisse hakatakse kandidaate valima, tuleb ta vähemalt meelde. Selle vormiga võiks tast koondisele kõvasti abi olla.“

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu