ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Shawn King valitses playoffis lauda

Finaalide „Utilitase efektiivseim mängija“ oli kindlalt Shawn King, MVP Rolands Freimanis

27.05.2016

Kevadiste playoff'ide ajaks ilmus Basket.ee protokollide viimasele reale PIR ehk efektiivsuse indeksi number, mis mõõdab mängija tõhusust, kasulikkust - sõnaga efektiivsust. Viimase ja kõige olulisema selles reas teenis Kalev/Cramo tsenter Shawn King.

Siit tulebki tiitel - Utilitase eriauhind efektiivseimale mängijale. Kevadel jagati neli nominatsiooni – kaks poolfinaalide Utilitase efektiivseimat ning pronksi- ja finaalseeria parim „PIR-i mees“. 

 

Kui poolfinaalides Kalev/Cramo-AVIS Rapla ja TÜ/Rock-TLÜ/Kalevi vahel osutusid Utilitase efektiivseimaks mängijaks vastavalt Shawn King (keskmiselt 25,7) ja Evaldas Žabas (20,0), siis King suutis finaalseerias sama korrata ning olla taas kõrgeima PIR-i kogusummaga mängija.

 

Pronksiseerias läks Utilitase rahaline auhind Maurice Kempile (AVIS Rapla). Tema 114 punkti annab ühe mängu keskmiseks lausa 28,5. Teine oli ses pronksiseerias Johnny Berhanemeskel (TLÜ/Kalev) keskmiselt 20,8 punktiga.

 

Finaali PIR-i kuningas Shawn King viienda mängu teisel poolajal enam tööd tegema ei pidanudki – vahe oli nõnda selge, Rock oli lagunenud ja alla andnud. Kingi PIR oli lõpuks seerias 19,4 mängu kohta ja see oli ülekaalukalt parim. Teise tulemuse mängis välja Rolands Freimanis (finaali MVP) – 13,4, edasi Rain Veideman (12,8) ja Mario Delaš (12,6). TÜ/Rocki parim oli selgelt Tanel Sokk – 12,0.

 

Utilitas kontserni juht Priit Koit toonitas: "Utilitas panustab jätkuvalt Eesti spordi edendamisse. Korvpall on Eesti rahvuslik uhkus ning traditsioonidega spordiala. Meil on hea meel tunnustada efektiivseid mängijaid, sest ka meie kontserni jaoks on tõhusus võtmetähtsusega.“

 

Pildil: Rolands Freimanis veetis Kalev/Cramos kahe aasta lõikes poolteist hooaega. Mullu aitas ta Cramol jõuda playoffi piirile, enne kui "tõmmati" Kaasani Uniksisse. Tänavu täitis ta enda välja käidud veksli, kui oli öelnud enne playoffe, et nad võlgnevad fännidele Eesti meistritiitli. Mullu oli ju finaaliks Cramo "kumm" üsna tühi, vorm läinud. Freimanis aitas selle lubaduse ellu viia.

 

Lätlane kirjutas ennast Kalev/Cramo Hall of Fame'i ning Cramo fännide südameisse. Viimasel mängul, selle ajal, selle lõpus pingile suundudes ning autasustamise ajal oligi tema see, kes publikult teenis vahest kõrgeimate detsibellidega ovatsioonid. Täname!

Sünnipäevad
Täna, 22. aprill
Allan Heinsoo (30)
Epp Jürme (57)
Kai Jürme (57)
Jörgen Kippel (26)
Toomas Lelumees (54)
Mart Relve (46)
Priit Saaron (44)
Urmas Teppo (53)
Homme, 23. aprill
Jaan Erik Lepp (19)
Erki Saksing (32)
Sulge

Ülekanded