Elegar karistas täna oma konnasilma - vabavisetega

Kalev/Cramo võitis tänu vabavisetele TTÜ-d

26.01.2015

Enamus statistilisi näitajaid oli tänases Alexela KMLi mängus Kalev/Cramo vastu, ometi suudeti Jüris võtta raske 80:70 võit TTÜ üle. Otsustavaks võis saada vabavisete osakaal: Kalevil 21 tabavat TTÜ 4 vastu, seejuures tabasid mõlemad 80-90 %.

Mängus ei teinud kalevlastest täna kaasa Armands Škele, kes vigastas soojendusel põlve. Vigastuse tõsidus selgub ilmselt homme. TTÜ poolel puudusid haiguse tõttu Kristjan Makke ja Heino Lill treeneripingil, samas tegi esimest korda pärast novembri lõpu vigastust KMLis kaasa Toomas Raadik, kes 24 minutiga (enne viiendat viga) tõi 8+6lp (visked 6/3).

TTÜl olid omad võimalused

Kalev/Cramo niiviisi tabelisse topeltvõidu ja kindlustas liidrikohta. Avaveerandi järel juhtis TTÜ 24:21, kuid poolajaks pääses Cramo ette 44:39. Enne viimast veerandit püsis meistermeeskonna väga mõõdukas edu – 63:60.

TTÜ oli numbriliselt parem mitmes kategoorias: laud neile 37-33, korvisöödud 17-13 ning kahepunktivisked 60 vs 49 %. Vaid vabavisetes, nagu välja toodud ning kolmestes oli Cramo parem – 28 vs 18 %, seega mõlemal läks kehvasti, Kalevgi tabas vaid seitse kaugviset.

Võitjate resultatiivseimad olid täna Rain Veideman ja Frank Elegar, kes mõlemad kogusid 17 punkti. Elegari järjekordset kaksikduublit jäi tähistama 11 lauapalli. EJ Singler ja Erik Keedus lisasid 13 punkti, Scott Machado 9+3+5.

TTÜ poolelt tegi enim skoori Andrew Arnold, kes tõi 18+9lp (15/9), vigade tõttu vaid kolm veerandaega mänginud Joonas Järveläinen sai kirja 14+4+3 (13/6), Kiur Akenpärg 13 ning Jaan Puidet flirtis taaskord triple-double’iga – 11+9+7.

Raadik: jäime vigadega hätta

Rõõmustava come-back’i teinud Toomas Raadik (BBLis on ta jaanuaris juba neljas mängus platsil käinud, kolmes esimeses episoodiliselt, kuid viimati Valmiera vastu sai ta juba üle 30 minuti aega ja viskas 11 silma) lausus Basket.ee-le: „Lill on haige jah, Makke oli ka haige - üleüldse praegu oleme suht haiguste poolt räsitud, Enda tervisest rääkides: läheb paremaks, teatud liigutused on veel limiteeritud, aga tegelen igapäevaselt jalaga ja juba hakkab vaikselt korvpallimängija tunne tekkima.“

Raadik lisas: „Kolmanda veerandaja lõpuni oli mäng suhteliselt võrdne, siis jäime hätta vigadega -  Järveläinen langes üldse välja. Viimane veerand olime temata, aga pink oli täna suhteliselt lühike.

Viimasel veerandajal olid siiski ka meil head võimalused, kuid neid ei suutnud ära realiseerida. Ei ütleks et me lõpuks oleksime ära väsinud, aga Cramo oli täna kindlam, kuigi oli tunda, et nad mängivad teist päeva järjest.

Rääkides nende vabavisetest, siis eks me lootsime mõnes olukorras tõesti, et kindlam on viga ära teha, kui lasta korvi alt kaks punkti visata, kuid täna olid nad väga vabaviskejoonel ootamatult kindlad.“

Järgmise mängu peab Kalev/Cramo juba eeloleval neljapäeval, kui Balti liiga play-offi avavoorus kohtutakse Panevežyse Lietkabelise meeskonnaga. Mäng Saku Suurhallis algab kell 18.30.

Kalev/Cramo jätkab liidrikohal, neil on tabelis 22 võitu ja 4 kaotust. TTÜ (6-13) on seitsmendal kohal.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu