Gert Kullamäe ja tema hoolealused läksid poolfinaalseeriat 1:0 juhtima

TÜ/Rock hävitas esimeses poolfinaalis TLÜ/Kalevi

30.04.2016

Laupäeval tehti algust Alexela Korvpalli Meistriliiga poolfinaalidega. TÜ Spordihoones läksid vastamisi valitsev meister Tartu Ülikool/Rock ja TLÜ/Kalev. Suure 87:56 võidu sai Rock.

Esimene veerandaeg oli tõeline play-off mängu vääriline - väikese skooriga, kaitsest orienteeritud mäng ning palju möödaviskeid. Pärast 10 minutit juhtis Rock 14:12. Teisel perioodi alustasti 14-3 vahespurdiga ning juhiti juba 28:15, kuid Kalev võitles tagasi ning tehti ise 11:0 vahespurt ning jõuti kahe silma kaugusele.

VÕTMEHETK

Johnny Berhanemeskeli kolmas ja otsa saadud tehniline viga. Kui mängida jäi 4.16 vilistati TLÜ kanadalasest leegionärile lauavõitluses küsitletav viga, mis oli juba tema kolmas. Kuna Berhanemeskel polnud sellega üldse rahul ning näitas välja emotsiooni, hüpates vile peale, andsid kohtunikud talle ka tehnilise ehk juba neljanda vea.

Kuigi suutis Kalev seisu veel viigistada 29:29, tegi poolaja lõpetuseks Rock 8:0 spurdi ja juhtis enne riietusruumidesse minekut 37:29. Spurt jätkus kolmanda veerandi alguses seisuni 52:31. Seega tegi Rock umbes seitsme mänguminutiga 23:2 spurdi ja sellega oli kohtumine ka otsustatud.

Enne viimast perioodi oli Rocki edunumbrid 63:47 ning mängu lõppedes 87:56 (viimase veerandi võitis Rock lausa 24:9.)

PUNANE NIIT

TLÜ/Kalevi väga halb esitus. Muidu küllaltki kindlat mängu näitav Milka võeti täna Taltsi poolt niimoodi kinni, et leedukas kogus ainult viis punkti (visked väljakult 2/12!!!) ja kaks lauapalli. Lisaks tegi Milka veel 52 sekundit enne kohtumise lõppu ebasportliku vea Evaldas Žabase vastu, mis ägestas Rocki peatreenerit Gert Kullamäed.
Kui TLÜ/Kalev tahab seeriast kasvõi ühtegi võitu, peab Milka hakkama paremini mängima.

MÄNGU TEGIJA

Evaldas Žabas tegi jälle suurepärase mängu. 26 platsil oldud minutiga kogus ta 19 punkti ja neli resultatiivset söötu. Tanel Kurbas lisas 14, Gert Dorbek 12 silma.

TLÜ/Kalevi poolt tegi oma mängu ära Berhanemeskel, kes suutis veadeprobleemist hoolimata visata 19 silma ja hankida kolm lauapalli. Samas tegi kanadalane ka viis pallikaotust. Ükski teine Kalevi mängija kahekohalise arvu punktideni ei jõudnud.

STATISTIKA EI VALETA

Rockil oli väga palju parem viskepäev. Kaheseid tabati 53,8%, kolmeseid 38,5% ja vabaviskeid 83,3%. TLÜ/Kalevil olid vastavad näitajad 30,4%, 30% ja 76,9%.

Lauavõitluse võitis Rock 34 vs 30, kelle mängijad jagasid ka 21 resultatiivset söötu kalevlaste 11 vastu. TLÜ/Kalev tegi ka 14 pallikaotust Rocki üheksa vastu.

MIDA EDASI

Rock läks seeriat 1:0 juhtima ning järgmine mäng on juba teisipäeval Tallinnas Audenteses. Kohtumine algab 19:10, TV6-s ja Delfi TV-s algavad otseülekanded 10 minutit varem.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu