Kalev/Cramo sai Balti liigas teise järjestikuse kaotuse

16.12.2014
Balti liigas kohtus teisipäeva õhtul Kalev/Cramo võõral väljakul Jurmala/Fenikss meeskonnaga, keda kalevlased on varasemalt kodusaalis kindlalt võitnud. Lätlaste kodusaalis Kalevil neid aga võita ei õnnestunud ning Läti meeskond sai 69:63 võidu.

Mäng algas Eesti klubi jaoks hästi. Pärast viigiseisu 3:3 tegid kalevlased 10:0 vahespurdi, haarates juhtohjad enda kätte. Kalevlaste vedamisel möödus kogu esimene veerandaeg, mille järel juhiti 18:13. Teisel kümnendil möödus aina aktiivsemaks kodumeeskond, kes haaras mitmel korral juhtohjad enda kätte. Kalev aga võitles südilt edasi ning poolajaks oli seis viigiline 33:33.

Teisel poolajal jätkus kinnine mäng. Meeskonnad mängisid kogu kolmanda veerandaja kui võrdne võrdsega ning kumbki ei suutnud midagi otsustavat ette võtta. Kuigi Kalev juhtis veel mõni minut enne viimast veerandaega mõne punktiga, leiti end enne neljandat veerandit siiski 48:46 kaotusseisult. Viimasel kümnel minutil kalevlaste hoog rauges ning Jurmala tegi koduseinte toel 10:0 vahespurdi, võites kohtumise lõpuks 69:63.

Kalevlaste resultatiivsemad olid Rolands Freimanis ja Erik Keedus vastavalt 18 ja 13 punktiga. Freimanis korjas lauast lisaks 10 palli, tehes kaksikduubli. Jurmala poolelt tõid Edgars Jeromanovs 16, Arturs Ausejs 13 ning Ervins Jonats 11 silma.