TÄNA: Alexela KML-i poolfinaali I mäng TÜ/Rock vs TLÜ/Kalev

29.04.2016

Laupäeval tehakse algust Alexela Korvpalli Meistriliiga selle hooaja poolfinaalidega. Esimesena alustavad seeriat Tartu Ülikool/Rock ja TLÜ/Kalev. Kohtumine algab Tartu Ülikooli Spordihoones kell 17:10, Delfi TV ja TV6 ülekanne algab kell 17:00.

Millised olid meeskondade põhihooaja kohtumised?

TÜ/Rock ja TLÜ/Kalev kohtusid põhihooajal kolmel korral ning kolm võitu sai valitsev Eesti meister TÜ/Rock, kuid need ei tulnud teab mis lihtsalt. Hooaja esimene kohtumine oktoobri lõpus Kalevi Spordihallis lõppes Rocki 82:76 võiduga. Terve mäng oli tasavägine ning enne viimast veerandit oli Rocki eduseis kõigest kaks punkti.

Teistkordselt mindi vastamisi Rocki koduväljakul jaanuarikuu keskel. Ka siis oli mängu lõpuminutiteni, sest taaralinlased olid lähedal vahepeal 16 punktilise edu maha mängimisele. Kalev jõudis minut enne lõppu veel viie punkti kaugusele, kuid lõpuks oli Rock siiski kindlam ja sai 97:88 võidu.

Meeskondade kolmas vastasseis veebruari keskel oli Gert Dorbeku šou. Mäletamist mööda viskas ta 31 punkti, tabades kolmeseid tervelt 9/11. Tänu Dorbeku hämmastavale esitusele oli see kohtumine kolmest kõige ühepoolsem - TÜ/Rock sai võõral väljakul 105:84 võidu.

Kuidas mängisid meeskonnad veerandfinaalides?

Veerandfinaalides Rockil raskusi ei tekkinud. TTÜ KK vastu võeti kerged kolm võitu keskmiselt 32,3 punktise eduga. TLÜ/Kalev pidi Pärnu Sadama vastu rohkem pusima. Kõik kohtumised olid väga võrdsed ning viimasel minutil veel lahtine ning neljas mäng läks lausa lisaajale. Siiski oli TLÜ/Kalev võimu ja kogemustega Pärnu noortest üle ning sai 3:1 seeriavõidu.

Mida võib sellest paarist oodata?

TLÜ/Kalev ei kavatse TÜ/Rockile midagi lihtsalt anda. Lisaks on valitseval meistril probleeme vigastusega - väljas on Brian Harper, Timo Eichfuss ning kolmandas veerandfinaalmängus vigastas võistkonna tugitala Janar Talts hüppeliigast. Siiski andis Rocki peatreener Gert Kullamäe mõista, et vähemalt üks kolmest peaks laupäeval rivis olema.

TLÜ/Kalevil vigastusega probleeme pole. Nagu Kalle Klandorf on öelnud, neil on trennis kasutada tervelt 15 mängumeest. Üheks võtmeküsimuseks saab olema, kuidas kannab TLÜ/Kalevi pink võistkonda välja. Kui esiviisik on Tallinna klubil väga tugev, siis peavad Klandorf ja abitreener Raido Roos leidma pingilt õiged ja vajalikud mehed, kes suudaks punkte visata ja kaitsta siis, kui põhimehed puhkavad.

TLÜ/Kalevil on kasutada ka selle hooaja üks kõige parem ründemängija, Johnny Berhanemeskel, kellel ei tasu nö kuumaks minna ning Rock peab leidma kellegi, kes suudaks teda ohjeldada. Selliseks mängijaks võib olla näiteks Gert Dorbek, kes on teinud väga soliidse hooaja ja mingil määral suudab ka ehk Berhanemeskelit peatada.

Kõik see aga selgub juba esimeses mängus laupäeval kell 17:10 Tartu Ülikooli Spordihoones. Otseülekanne TV6 ja Delfi TV eetris 10 minutit varem ehk 17:00.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru