TTÜ liikus rahvusvahelises üliõpilasliigas finaali!

28.04.2016

Värskelt lõppenud poolfinaalis TTÜ ja Moskva Riikliku Kehakultuuri Akadeemia vahel näitas paremust meie oma TTÜ, kes võitis 96:75 ning liikus väga kindla mänguga homsesse finaali.

Ehkki alguse sai veidi paremini käima MGAFK, leidis TTÜ end esimese veerandaja keskel, asus domineerima ning olles edu korra saavutanud, seda enam käest ei andnud. Esimese veerandaja lõpuks oldi 21:16 paremuses. Sest saadik venelastele enam võimalust ei antudki. TTÜ oli oma mängu väga hästi käima saanud, poolajale mindi juba 10-punktises eduseisus 41:31.

Ka poolajapausilt tuli tugevamalt tagasi just TTÜ. 6:0 minispurdiga alustanud, oli vahe juba mugavaks tehtud ning ehkki Moskva tuli aeg-ajalt paari punktiga lähemale, karistati see kiirelt. Kolmas veerand võideti 31:18, skooriks lõpus 72:49. Neljas veerand pani asjale kena punkti ning 96:75 võiduga sai TTÜ homseks hea tunnetuse kätte.

Võitjate parim täna (üpris harjumuspäraselt) Kristjan Kitsing, kellelt märkimisväärsed 22 punkti, 14 lauapalli. Moskva parim 18 punkti ja 6 korvisööduga panustanud Mihhail Antonov.

TTÜ, kes võitis liiga esimesel hooajal esikoha, soovib 2012/2013 hooaja saavutust kahtlemata korrata, iseäranis võttes arvesse eelmisel hooajal saadud finaalikaotust.

TTÜ mänedžer Raido Ringmets kommenteeris mängujärgselt: "Täna tõesti oli tugev mäng, alguses pandi mõned lihtsad visked mööda, aga umbes seitsmendast minutist võib küll öelda, et mäng oli meie käes. Moskva hirmuäratav ülesantud rivistus täna ei mänginudki, mis oli meie jaoks meeldiv üllatus. Nüüd saame hea emotsiooniga homsesse mängu liikuda. Läti Ülikooli meeskonnaga mängides tuli meie selle hooaja ainus kaotus, loodame homme kindlasti revanši."

Homsesse mängu, mis algab 17.00, tuleb TTÜ-le vastu Läti Ülikool, kes võitis Leedu Spordiülikooli poolfinaalis 97:81. Pronksikohtumine algab 14.30. Mõlemast mängust on live-ülekanne liiga kodulehel, nii et pöialt hoida saab igaüks ka kodust.