Sündmuste keskel palliga Victoria-Ida Vähi, õhtu säravamaid tähti

Audentese tüdrukud viisid Tartus pronksiseeria kolmandasse mängu

26.04.2016

Naiste Korvpalli Meistriliigas oli laud täna Tartus Ülikooli Spordihoones koduvõistkonnale kaetud - medalikandik ootel, kuid ometi tuli Audentese SG/Noortekoondis ja viigistas Tartu Ülikool/kalevi vastu seerias seisu 1-1-le.

Ühtlasi tähendas see, et Audentes on võitnud tänavu Tartu klubi kaks korda kuna TÜ/Kalev on parem olnud kolmel korral. Otsustav kolmas pronksimäng peetakse neljapäeval niisamuti Tartus.

Tartu võttis mängus juhtrolli, olles ees ka avaveerandi lõpuks 20:18. Teisel veerandil seisult 25:20 Tartu kasuks saabus aga ühelt poolt tõus, teiselt poolt mõõn ning Jaanus Levkoi "rong" sõitis tsuhh-tsuhh-tsuhh ainult ühes suunas - AUD tegi 14:0 spurdi, minnes juhtima 39:25. Victoria-Ida Vähi panus sellest oli 8 punkti.

Suuresti tänu Nele Laurimaa punktidele tasakaalustas TÜ/Kalev poolajaks sisuliselt seisu (37:41). Kolmandal veerandil pani küll AUD algul eest minema - kümmekond punkti edu, kuid Tartu ei lasknud eest ja nihkus veerandi lõpuks taas lähemale. Veerand 14:14 ja seis enne viimast veerandit AUD kasuks "vaid" 55:51.

See, mis toimus viimasel veerandil oli tartlaste poolt vaadates hävitav, AUD jaoks suur pidu. AUD võitis veerandi 30:18 ja kogu mängu 85:69. Otsustava veerandi algus oli veel kõva võitlus, kuid 5.40 enne lõppu lukustas Vähi kaugviskest AUD edu 10-punktiseks ning väiksemaks see enam ei kahanenud. Korra oli lõpu eel vahe AUD kasuks isegi 21 punkti.

*       *       *

AUD võitis laua 45-36, korvisöödud neile 14-13, palliakotusi oli täna mõlemal 17 (esimeses Tartul 13, AUD-l 26). Kahepunktivisked AUD kasuks 55 vs 31 %, kolmesed Tartule 44 vs 25 %, vabavisked AUD-le 63 vs 50 %.

15-aastane Victoria-Ida Vähi tõi AUD-le 21+6+5+4vl, Sandra Tael 20+7lp, Mariann Adelbert 11+9lp, Kai-Brith Kalda 10+9+2, Siiri Kliimson 8+6lp, Berit Annabel Loomägi 7+4+3.

Tartu edukamad olid: Nele Laurimaa 19p (14/7), Kadri Uiga 13+10lp (17/5), Kadi Kals 10p (11/3), Eleriin Vaino 11p. Eelmise mängu tartlaste resultatiivseim Johanna-Eliise Teder jäi (jäeti) täna lausa nullile.

Kolmas pronskimäng toimub niisiis neljapäeval algusega kell 17 Tartu Ülikooli SH-s. Reedel kell 18 pannakse aga pall Tallinnas Audentese SH-s mängu kolmandaks kullamänguks - 1182 Tallinn on seerias Tallinna Ülikooli vastu ees 2-0.

Vaata mängu Delfi järelvaatamisest - SIIT.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru