Laina Mesila-Kaarmann on hooaja teises pooles olnud klubi stabiilsemaid

1182 Tallinn võitis tulises teises finaalmängus TLÜ-d (2-0)

25.04.2016

Naiste meistriliiga (NKML) finaalseeria teises mängus võitis 1182 Tallinn teist korda Tallinna Ülikooli, täna viimase koduväljakul 89:81 (50:45). Jagamist oli palju, atmosfäär saalis finaalile vastav ning otsustav edu hakkas 1182 kasuks kärisema 32.-33. minuti paiku.

Vaatamata 1182 algedule 13:6 ei tulnud siit tiitlikaitsja jaoks soolosõitu. TLÜ ponnistas Rosemary Ritsi ja Samantha MacKay korvidest järgi 19:21, kuid Pirgit Püü ja Marie Roosalu viisid 1182 väiksele vaheajale 27:21 eduseisus.

Teisel veerandil tuli mängu kirge juurde. 1182 saavutas küll esmalt kümnepunktise edu (33:23) kuna Laina Mesila-Kaarmann ei võtnud vaevaks mööda üldse visata, kuid tasahilju naases TLÜ mängu. Tänu lahtisele mängule sai Samantha MacKay palju "purjetada" ning samas tõstis Trine Kasemägi samuti hoogsalt palle tsoonist korvi.

MacKay kolmene tõi poolajaks tabloole 45:50  - seda kodunaiskonna ehk TLÜ poolt vaadates. Mesila-Kaarmannilt seks hetkeks 14, Pirgit Püült 13p, teisel pool MacKay'lt 11, Kasemägilt 10p.

*       *       *

Kolmas veerand ja õhk pingestus. 1182 oli ees 54:53, 60:53, 64:55, kuid veerandi lõpuks vaid 66:62. MacKay ja Ege-Ly Viirmaa punktid tõid TLÜ mängu tagasi. Ning 32. minutil Kasemägi keerutas alt seisuks 67:70. Misjärel (kui mitmendat korda nende klubide omavahelises ajaloos) tabas Marit Maaringu kaugvise (73:67 tiitlikaitsja 1182 kasuks) ning minut-kaks hiljem Püült samuti kolmene - 78:71.

Neljandal veerandil paistis taaskord silma 1182 naiskonna kõvem füüsis - jõudlus panustada nii kaitsesse kui aktiivsesse rünnakusse. TLÜ lahendused olid sageli tõtakad ning mitte parimad. Nende liider Samantha MacKay (pildil) võttis raskeid ja ebaõnnestunud lahendusi, loogilisi lahendusi palju polnud.

1182 poolel tõusis tarkade ja nutikate lahendustega selgelt esile nende mängujuht Birgit Piibur, kes kaaslastele sümpaatselt ette kandis.

Kui tabas Mailis Poki vise (4.25 enne lõppu) seisuks 82:71, hakkasid mängu kommentaatorid vaikselt kokkuvõtteid tegema... Peagi sai ka Trine Kasemägi viienda vea, kuid TLÜ-le andis see pigem innustust.

Greeta Üprus tõi võõrustajad poolteist minutit enne lõppu kaheksa silma kaugusele ent järgmisel rünnakul MacKay kaotas palli ja Maaring omakorda tabas - taas pluss kümme 1182-le ja võit taskus. Seeria võib katkeda juba kolmandas mängus - asi, mida pole ammu juthunud.

Howard Frier, 1182 peatreener, võttis kokku: "Ma olen väga rahul. Mängisime kiirelt, jagasime palli (22rs) ja võitlesime hästi. Vastased oli ka täna tublid ja atmosfäär saalis väga hea. Ma ei tea kas oli tegu taas selles, et meie füüsilise paremuse tõttu mäng läks niimoodi jälle, aga eks see üks tegureid oli. Meie poolel on ka mõned mängijad, kel lihtsalt  on rohkem kogemust."

Frier jätkas: "Muidugi oli mitu korda olukord, kui olime ees pluss 10-12 ja siis kohe +3-5 ainult. Aga meie mängijad ei läinud paanikasse. See on tasakaalukus ja kogemus!"

PROTOKOLLIST

Laud kuulus 1182-le 50-34, korvisöödud samuti - 22-16, pallikaotusi tegi TLÜ 13, 1182 aga 18. Kahesed mõl 50 %, kolmesed 1182 kasuks 31 vs 17 %, vv 1182-le 80 vs 65 %.

Laina Mesila-Kaarmann tõi võitjaile 23p+10lp (15/9), Pirgit Püü 23+5+4 (13/9), Mailis Pokk, kel polnud täna parim viskepäev 16+9+3 (19/8, seejuures viimasest 7st 6), Marit Maaring 12+6+3, Birgit piibur 5+7+6.

TLÜ poolel: Samantha MacKay 28+7+5 (25/11), Trine Kasemägi 17+5lp (13/7), Rosemary Rits 12+6+2, Greeta Üprus 10+5lp.

Reedel kell 18 kohtuvad naiskonnad finaalis kolmandat korda  -Audentse Spordihoones. Kuid juba teisipäeval kell 19 on pronksimängus teist korda vastamisi Tartu Ülikool/Kalev-Audentese SG/Noortekoondis - seis 1-0.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu