Maurice Kemp tagas lõpus Raplale võidu (fotod: Siim Solman)

Tarvas ajas oma hullu, aga parem siiski võitis - AVIS Rapla

25.04.2016

Alexela KMLi kolmas veerandfinaalseeria on lõpule jõudnud. Tarva peatreeneri Andres Sõbra 60. juubelil tuli AVIS Rapla bravuurselt (nagu kogu seeria Aivar Kuusmaa on ka väljendunud) Rakverre ja võttis suurest eduseisust napi ent kindla võidu, nagu jalgpallis tavatsetakse öelda - 81:78 (46:41).

Tarvas tegeles kogu seeria justkui päästetöödega. Täna pidid "pritsumehed" lõpuks alla andma...

Teada oli: neljas mäng Rakveres on Tarva jaoks halvemal juhul viimane - Rapla tuli külla 2-1 eduseisus. Kuid kindlasti mitte niisama pallima. Näha oli, et teravat jalga, aktiivsust ja moraali jätkus neil kogu 40 minutiks. Kas ka õnnestumisi ja kindlat joonist, on iseasi. Oli tõuse, oli mõõnu. Rapla igal juhul kindlasti vääris finaalikohta rohkem kui Tarvas.

Viimasel tuleb leppida selle hooaja paremuselt viienda liigameeskonna staatusega. Pole ka ju paha. Tarva mäng läbi seeria, nii ka täna, oli selgelt heitlikum. Ning on selge, et hullude lõppudega võid võita mängu, äärmisel juhul ka kaks, aga mitte seeriat kolme või nelja võiduni. Ka oli ehk Rakvere särgis liidermängijaid liialt ses meeskonnas - meeskonda sellevõrra vähem.

VÕTMEHETK

Tahaks öelda, et neid oli kaks või kolm. Tarvas oli viimasel veerandil 16-punktisest kaotusseisust tulnud Dave Haughtoni viskest 3.53 enne lõppu järele 68:73, kuid juba järgmisel rünnakul tabas Indrek Kajupanga kaugvise Rapla kasuks 76:68. Taas turvalisem olla.

Teine hetk algas pool minutit enne lõppu. Viigistanud seisu vabavisetest 78:78-le (Ross 2/2), taandus Tarvas kaitsesse, võitluses palli pärast tegi Mario Paiste vea ning Maurice Kemp läks joonele - 2st 2. Raley-Ross võttis viimase rünnaku oma õlule ning neljalt meetrilt ei tabanud. Veel sai Kemp minna joonele - seekord kahest üks, kuid ründelaua sai... Kemp.

Ahjaa, kolmas veel. Umbes seitse minutit enne lõppu teenis viienda vea Tarva poolel Reinis Strupovics.

PUNANE NIIT

AVIS Rapla tahe, agressiivsus, kiirus, füüsis, kaitses töötamine, jaks, stabiilsus - kõik see kokku ongi nagu ühe meeskonna üks võimas&otsustav käik rohkem.

MÄNGU TEGIJA

Maurice Kemp. Oli mees otsustavatel hetkedel, hoidis lauas koos van-der-Marsiga korra majas ning tabas hea protsendiga. Ka Devin Brooks töötas tõhusalt, kuid tegi tähtsatel minutitel liiga palju praaki.

Tarva poolel ei saa eirata Brandis Raley-Rossi rolli. Kuid tema polnud tänase õhtu täht - sest meeskond kaotas, võiduvise läks mööda ning eesriie tõmmati ette. Tähelepanu väärib ka Rossi punktide jaotus veerandite kaupa - vastavalt 13,5, 2, 11. Seega - 31st silmast 24 viskas Ross mängu alguses ja lõpus.

STATISTIKA EI VALETA

Poolajal oli lauavõitlus pealtnäha üsna võrdne - 18-16 AVIS Raplale. Mängu lõpus oli seis ses skaalas Rapla kasuks 38-25.

Ning olles veel detailsem - kolmandal veerandil, mille lõpuks Rapla läks ette 64:50, võitsid Aivar Kuusmaa hoolealused laua 12-3...!

Brandis Raley-Ross tegi kena isikliku skoori - 31p+4lp+4rs, visked väljakult 14/9, vv 11710, efektiivsuse näit (PIR) 38. Tema vastu tehti seitse viga.

X-FAKTOR

Vajalikult hetkel tuli ja tegi Oliver Metsalu. Vanas tuttavas saalis võttis ta enda arvele 14 ja poole minutiga 7p+4lp (visked 6/3), olles ka kaitses kõva. Tarva poolel sellist meest polnud.

PROTOKOLLIST

Laud kuulus niisiis Raplale 38-25, korvisöödud Tarva kasuks 13-11, pallikaotusi tegi Tarvas 16, Rapla 15. Kahepunktivisked Tarva kasuks 50 vs 49 %, kolmesed samuti kodumeeskonnale 35 vs 30 % ning ka vv Tarvale 91 vs 86 %.

Ross tõi niisiis 31p, Roberts Stumbris nigela tabavusega 18p (17/5), Reinis Strupovics 12p, Mario Paiste 7+5+2; Rapla poolel Maurice Kemp 19+8lp, Devin Brooks 19+9+5+4vl, aga ka 5 pk, Thomas van-der-Mars 14+10lp, Indrek Kajupank 14p.

NII NAD RÄÄKISID

Delfi TV-le lausus üdini (pealtnäha rahulik) Andres Sõber: "Kui tänasesest mängust rääkida, siis ütleme nii, et selgelt suurem oleks pidanud olema Goode'i, Haughtoni ja Jõesaare panus. Aga ma ei väsi kordamast - Rapla on kõvem praegu."

Ta jätkas: "Kui rääkida hooajast üldisemalt siis: A.) komplekteerimine ei läinud täkkesse; oli meil siin Jugoslaavia tsirkus jne; B.) rahavärk ei jätnud mõju avaldamata, vajutas kindlasti oma pitseri. Kui aga positiivse poole pealt asja vaadata, siis need 1200 inimest, kes siin saalis olid täna - ka mind õnnitlemas, kui neid poleks olnud, oleks vahe ka ilmselt rõõgatult suurem jäänud..."

Võitjate peatreener Aivar Kuusmaa oli joviaalsem, visates kinda ka Tarva komplekteerituse kapsaaeda, märkides et kui Ross ka tuleval hooajal Tarvas mängib, siis pole nad neljandad - nagu mullu, ega viiendad - nagu tänavu, vaid kuuendad.

Tõsisemalt rääkides lausus Kuusmaa. "Domineerisime, nagu te nägite, kõik neli mängu. Nii tänagi. Tarval on siiski indiviide, kes suudavad põhjustada selliseid lõpusööste ja pahandust. Eks treeneril on iga mängu pärast mure, oli eelmine kord, oli täna. Kuid täna oli ka lõpus pisut õnne, et neil ei kukkunud. Samas usun, enamus nõustub - võitsime teenitult."

Lõpetuseks lisas Kuusmaa, et küll on ta tahtnud juba mitu hooaega playoffis vältida Kalev/Cramot, kuid ei õnnestu see nüüdki. Paraku. Ilmselt. Sest Kalev/Cramol on homme ees alles kolmas mäng Valga-Valka Maks&Mooritsaga - Läti liiga playoff-tiimiga...

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu