Freimanise neli kolmest järjest, Kingi 25 lauda ja Cramole oluline võit

24.04.2016

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond lõpetas VTB Ühisliiga hooaja võiduga, kui viimases mängus alistati koduväljakul 550 pealtvaataja toetusel Minski Tsmoki 81:73 (44:39).

Võit oli meie esindusklubile oluline, et jääda tabelis 14. reale (finats-+ liiga positsioonilised põhjused), mitte kahe viimase hulka. Kaotus täna oleks tähendanud, et Astana oleks tõusnud 14., Kalev oleks langenud 15.

Kuus eelmist kohtumist kaotanud Kalev võitis täna avaveerandi 23:13, kuid kolmanda veerandaja lõpuks jõudsid külalised viigini 59:59. Otsustava vahespurdi tegid kalevlased viimase neljandiku minutitel 32-36.

Rolands Freimanis tabas 59:61 kaotusseisus kolm kaugviset järhest (seisuks 68:61), lisades peagi veel ühe (kokku temalt neljandal veerandil 14 p). Lõpus tõid võidu vormistamiseks vajalikud silmad ära Rain Veideman ja Shawn King. Kaitses ei lastud vastaste liidritel vabalt visata – Minski visked väljakult 35 %.

Rolands Freimanis viskas koguni 31 punkti ja võttis 10 lauapalli (visked 15/11, sh kolmesed 7/5, vv 15/11), Gregor Arbet lisas 17 silma ning Shawn King 15 punkti ja Ühisliiga uut rekordit tähistavad 25 (!) lauapalli. Seejuures kuulus ka senine tipptulemus Kalev/Cramo mängijale, sest mullu detsembris hiilgas klubist tänaseks lahkunud Josh Boone mängus Jenissei vastu 20 lauapalliga.

*       *       *

Alar Varrak tunnistas pärast mängu, et ta ei mäleta, millal viimati kalevlased nii palju vabalt viskele pääsesid. Õhtu esimene punkitviiul RolandsFreimanis omalt poolt tänas fänne, kes on ebaõnne täis hooajal kõigile raskustele vaatamata meeskonnale ustavaks jäänud ning lubas tänutäheks kinkida fännidele Eesti meistritiitli.

Kalev/Cramo oli parem lauas 55-40, korvisöödud 20-17, pallikaotusi Cramol 10, vastasel 11. Kahepunktivisked Cramo kasuks 48 vs 37 %, kolmesed Minskile 33 vs 26 %, vabavisked mõl. 76 %. Tsmoki edukamad olid: Anthony Hilliard 18+11lp (visked 19/7), Ivan Maraš 13p (10/4) ja Justin Gray 11+7+8 (14/3).

Kalev sai 8 võitu ja 22 kaotust, mis andis 16 klubi konkurentsis niisiis 14. koha. Tsmoki oli vahetult Eesti klubi ees 9 võiduga.

Kalev/Cramo saab nüüd pühenduda Alexela KMLi playoffile. Teisipäeval peetakse veerandfinaali kolmas „kodumäng“ Haapsalus, vastas eile endast sõltumatult endale Läti Aldaris LBLis playoff’koha kondlustanud BC Valga-Valka Maks&Moorits.

Kui see veerandfinaalseeria peaks ülehomme läbi saama, on 2. mail poolfinaali avakohtumises Kalev/Cramo vastas ka AVIS Rapla või Rakvere Tarvas. Nende meeskondade neljas omavaheline mäng peetakse homme, so esmaspäeval Rakveres (seis 2-1 Raplale).

N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu