Braine kaotas Belgia karika suurest eduseisust, eestlannalt 17 punkti

29.03.2016

Eile peetud Belgia karikafinaalis jäi Merike Andersoni koduklubi Mithra Castors Braine Antwerpenis peetud finaalis alla Belfius Namurile 79:80. Kaotus on valus seda enam, et viimast veerandit alustas Braine 69:53 eduseisus.

Poolaja võitis 2013 a Belgia meisternaiskond Namurist 44:42. Kuid kolmas veerand kuulus täielikult Braine'ile - 27:9. Braine'i suurim eduseis oli kolmanda veerandi lõpus - 69:50. Sealt tegi Namur vahespurdi, tulles järgi 61:69.

Ka viimasel veerandil nihkus Namur aina lähemale (veerandajavõit neile 27:10). 2.09 enne lõppu oli Braine veel ees 79:72, kuid Hanne Mestdagh ja Sidney Spencer panid mööda, Julie Allemand tegi pallikaotuse ning Namuri kohtumise kangelase Maya Miljkovijcki kolmesega oli seis 55 sekundit enne lõppu viigis 79:79.

Seejärel Marjorie Carpreaux viskas Braine'i poolelt mööda, Celeste Trahan-Davis kaotas palli ent ka vastane ebaõnnestus. Siiski, mõni sekund enne lõppu pidi Carpreaux tegema vea Miljkovijckile (just enne seda oli too hankinud ründelaua); too tabas esimese, teise viskas mööda, laua sai Spencer, kuid Hanne Mestdaghi kaugelt teele saadetud vise ei tabanud - 79:80. Valus allajäämine päris kopsakast eduseisust...

Namur võitis laua 38-31, korvisöödud 13-11, pallikaotusi neil 19 Braine'i 18 vastu. Kahepunktivisked Braine'ile 48,4 vs 44,1 %, kolmesed Namurile 53,3 vs 33,3 %, vabavisked Braine'ile 88,2 vs 57 %.

Võitjate kasuks tõi Astou Traoure 25 p, Maya Miljkovijck 20 p. Braine'i edukamad olid Trahan-Davis - 24+12lp, Merike Anderson tõi pea 24 minutiga 17+1+2, lisaks 2 pk, 3  viga, pluss-miinus skaalas +9 ja efektiivsus 10. 17st punktist 12 tõi Anderson esimesel poolajal, visked: 7/3, 5/3, 2/2. Marjorie Carpreaux lisas 11+3+7.