1182 ja TLÜ talvetuultes: on minejaid ja on tulijaid

19.02.2016

Tänasest kuulub Tallinna Ülikooli naiskonna rivistusse uus tagamängija, Samantha MacKay. Lahkus samas siin vaid kaks kohtumist pidanud Kayla Mobley. Ka 1182 Tallinn on oma selle hooaja täiendusest loobunud.

Mobley oli mäletatavasti toodud asendama Rootsi lahkunud Mirjam Nikolaid, ehk siis positsioonile kolm-neli. Samantha MacKay seevastu on puhas tagamängija, ilmselt eeskätt number kaks. Vanust on ameeriklannal 24 ja pikkust 173 cm.

Mobley jõudis enne otsa ümberkeeramist pidada vaid kaks kohtumist. TLÜ kaotas neis mängudes suurelt vahegrupi favoriitidele Riia TTT-le ja Lappeenranta Catzile ning Mobley saagiks jäi esimeses mängus 6p+10lp ning teises 14p+14lp. Ehk siis kokkuvõttes 10+12+1,5rs.

Kes on MacKay ja kust ta tuleb?

Samantha MacKay tuleb põhjalasse Prantsusmaa kõrgeimast LFB liigast, kus ta kuulus Nantes Reze Basketi (on 10. kohal) koosseisu. Ta pidas selle klubi eest tänavu siiski vaid kuus kohtumist ja sai seal kirja keskmiselt 23 minutiga 9,2p+3,2lp+2,5rs. Tabavus: kahesed 46 %, kolmesed 40 %, vabavisked 85 %. Enne Euroopasse siirdumist mängis ta mitmel pool Ameerikas, ülikooli mõttes Dayton’is.

Vaata MacKay valitud liigutusi SIIT

1182 Tallinnast lahkus aga mõneti ootamatult selle hooaja korvialune täiendus Shaquanda Wiggins (25a-185cm). Ameeriklannal oli paremaid ja kehvemaid päevi, kui vahegrupis hakkas tema kõver allapoole liikuma. Tema Eesti perioodi kontosse jäi lõpuks 14 mängu, pealt 18 minutit, 11,2p+7lp+1rs.

"Wigginsi lahkumine oli treenerite otsus. Mäng ei tulnud tal viimasel ajal enam eriti välja ning ta lahkus üleeile," sõnas meeskonna juht ja mänedžer Rando Reining.

Tartu alistas võõrsil RSU/Merksi!

Lugejateni on aga kahetsusväärselt toomata üks viimaseid tulemusi Eesti-Läti Ühisliigast. Tartu Ülikool/Kalev saavutas viimati hinnatava 66:59 (38:35) võidu alumises vahegrupis selle ühe soosiku Riia RSU/Merksi üle. Kindlasti saab seda võitu pidada üheks viimaste hooaegade Tartu paremaks tulemuseks ühisliigas.

Tartu kaotas ses mängus küll laua 38-49, korvisöödud 13-19, tegi ka rohkem pallikaotusi – 25 vs 22. Kuid paremini tabati kaheseid 45 vs 37 %, kolmeseid 40 vs 16 % ning vabaviskeid 67 vs 64 %.

Noorukesed Johanna Eliise Teder ja Gerli Lõhmus tõid 14 punkti, Kadri Uiga 10+12+3 ning Doris Park 13 p.

TÜ/Kalev on alumises vahegrupis kolmandal kohal saldoga 7-9. Eespool on LU (8-7) ja RSU/Merks (7-6).

*       *       *

Hetkel peavad klubid pausi, sest koondistel on EM-kvalifikatsioonimängude aken. Eesti kohtub teatavasti laupäeval Tallinnas Hollandiga ning vabariigi sünnipäeval 24. veebruaril siinsamas kodus Prantsusmaaga.

Uuesti läheb ühisliigas kõvemaks action'iks järgmisel nädalavahetusel, mil 1182 Tallinn võõrustab Riia TTT-d ning Tallinna Ülikool sõidab külla Vega1/Liepajale.