Rakvere Tarvas ja Andres Sõber pääsesid Raplast võiduga

Tarvas alistas Rossi debüüdis napilt Rapla, TLÜ/Kalev oli parem TTÜ KK-st

16.02.2016

Teisipäeva Alexela Korvpalli Meistriliiga keskne kohtumine peeti Raplas, kus AVIS Rapla võttis vastu Rakvere Tarva. Külalised pääsesid võõrustajate võimsatest viimastest minutitest hoolimata 79:74 võiduga. Samal ajal alistas TLÜ/Kalev võõral väljakul TTÜ KK 103:94

Keskne mäng toimus Raplas, kus kohalik meeskond võttis vastu Rakvere Tarva. Mängu esimene poolaeg oli tasavägine, kuid oli tunda, et kohtumist kontrollivad külalised. Avaveerandi võitis Tarvas 26:20, poolajaks oldi ees 42:37.

VÕTMEHETK

Kolmas veerand oli Rapla jaoks õudusunenägu. 10 minutiga visati kõigest neli punkti, mis on omamoodi antirekord. Samas lasti Tarval visata 16 punkti ning enne viimast perioodi oldi taga 58:41.

Ometi võitles Rapla tagasi ning kui vahepeal juhtis Tarvas juba 19 punktiga, 72:53, siis AVIS Rapla tegi võimsa 19:3 spurdi ning jõudis minut enne lõppu kolme silma kaugusele, 75:52. Siiski olid viimastel momentidel kindlamad Rakvere mängijad ning saadi Brandis Raley-Rossi tagasituleku mängus 79:74 võidu.

PUNANE NIIT

AVIS Rapla teenis kaks korda rohkem vabaviskeid - 34 vs 17, aga realiseeris kõigest 24, protsendiks 70,6. Tarvas oli samas täpsem, realiseerides 15, protsent 88,2. Kui ainult oleks Rapla suutnud võimalused ära kasutada...

MÄNGU TEGIJA

Reinis Strupovics oli mängu resultatiivseim 28 punktiga. Selle hooaja Rakvere Tarva debüüdi teinud Brandis Raley-Ross viskas 20 silma, kes kogus ka seitse lauapalli, aga tegi ka seitse pallikaotust. '

AVIS Rapla kõige tulemuslikum oli võistkonna kõige uuem liige Thomas van der Mars 24 punkti ja 12 lauapalliga.

STATISTIKA EI VALETA

Tarvas tabas paremini kaheseid - 53,1% vs 45,2%, nagu ka kolmeseid - 41,7% vs 15,4%. Lauapalle hankis rohkem AVIS Rapla  - 39 vs 35. Tarvas tegi kogunisti 23 pallikaotust Rapla 15 vastu.

NII NAD RÄÄKISID

AVIS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfi TV-le: "Tähtede seis ei olnud täna see, mis oleks pidanud olema. Mängujuht teeb pooled võistkonna pallikaotused, kolmeseid tabame 15 protsendiga. Olgu, mõned olid rasked visked, aga osad olid välja mängitud kohad. Reaalsus olekski olnud peale kolmandat veerandaega - 20 punktine kaotus. Võib olla ongi see hea enne järgmise nädala korduskohtumist Balti liigas."

Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber Delfi TV-le: "Mängu lõpp oli hädine. Vibra lõi peale, sööduga oleks saanud palli kiiresti üle tuua. Otsisime kahekesti, aga hästi pressisid. Samas oli meil lihtsaid vigu ka. Võib olla pole veel oskust lõpuni ära hoida, aga las ta olla. Brandis tuli Leedust tagasi, 100 protsenti ei teadnud, aga ühendust oli. Mul on küll väga hea meel."

Täispikkasid intervjuusid vaata SIIT

*     *     *

Samal ajal visati pall mängu TTÜ ja TLÜ/Kalevi vahelises kohtumises. Kui laupäeval lasi TLÜ/Kalev Rocil visata 105 punkti, siis täna visati ise 103, millest ka piisas - TTÜ skooris "kõigest" 94 silma.

Kõrgetempolise mängu esimene poolaeg lõppes TLÜ/Kalevi 65:40 eduseisul ning sisuliselt sama eduseis oli tablool enne viimast perioodi - 86:72. Küll aga jõudsid tehnikaüliõpilased viimasel perioodil mitmel korral nelja punkti kaugusele, aga Kalle Klandorfi meestel oli alati vastus olemas, peamiselt Dominykas Milkal ja Johnnyl Berhanemeskelil. Viimastel momentidel kindlamat mängu näidanud TLÜ võitis lõpuks 103:94.

Võitjatele viskasid Johnny Berhanemeskel 24, Dominykas Milka ja Thomas Droney 20 ning Kaido Saks 18 punkti. Milka noppis ka kaheksa lauapalli, Droney seitse. Kaotajatele tõi Kiur Akenpärg 19, Toomas Raadik 17 silma.

TLÜ/Kalevi tabas kahepunktiviskeid 65,9% täpsusega, kolmeseid 47,4%; TTÜ-l olid samad näitajad 59,1% ja 35,7%. Lauavõitluse võitis Kalev 34 vs 24. Pallikaotusi tegi TLÜ 12, TTÜ kaheksa.

MIDA EDASI

AVIS Rapla jäi tabeli kolmandale astmele 12 võidu ja kümne kaotusega, TLÜ/Kalev on neljas 11 võidu ja kümne kaotusega. Rakvere Tarvas on nende järel üheksa võidu ja 11 kaotusega ning TTÜ KK on kaheksas seitsme võidu ja 16 kaotusega.

Reedel kohtub AVIS Rapla Audentese SG/Noortekoondisega ning TLÜ/Kalev võõrustab Delfi TV eetris Rakvere Tarvast. TTÜ KK järgmine mäng on nädala pärast teisipäeval, kui võetakse vastu BC Valga-Valka/Maks&Moorits.