Varesele kodus valus kaotus d'Orlandolt, Kangur meeskonna parimaid

14.02.2016

Itaalia Lega A-s kujunes tänane õhtu Varese Pallacanestro meeskonnale kahetsuväärselt valusaks kuna kaotati kodus tabelis tagapool olevale Betaland Capo d'Orlandole 81:82 (38:43). Seda hoolimata Kristjan Kanguri 13 punktist ja pluss-miinus skaalas pluss 16-st.

Varese jäi kodus poolajaks kaotusseisu 38:43 ja oli enne viimast veerandit defitsidis 54:65. Neljas veerand ometi hakkas kulgema hästi, Kristjan Kangurgi aitas nelja tabava vabaviskega Vareset lähemale ning just Kanguri korvist (2p) asus Varese 37. minutil juhtima 73:71.

Paraku lõpp Varesel ei õnnestunud. 39. minutil läks Varese veel ette 81:78, ent rohkem punkte neil ses mängus saada ei õnnestunud. Simas Jasaitis tõi d'Orlando vabavisetest punkti kaugusele (kokku leedulaselt 16p) ning lõpu eel tõi otsustavad kaks punkti 31 silma toonud Ryan Boatright.

Kangur sekkus mängu vahetusest ning tema arvele kogunes 26 minutiga 13p+6lp+3rs, +-  skaalas meeskonna parimana +16. Eestlase kahepunktivisked 4/3, kolmesed 1/1 ning vv 4/4. Brandon Davies tõi Varesele 14+8lp, Giancarlo Ferrero 16p, Rihards Kuksiks 11p ning Chris Wright 9+3+4 (visked 12/2).

Teisel poolel tõi Ryan Boatright niisiis 31+3+3, Simas Jasaitis 16+9lp, Laurence Bowers 12+6lp ning Vlado Ilievski 4+8+2.

Varese kaotas laua 30-46. Vastane tabas paremini kaugelt - 42 vs 33 %, kaheseid 50 vs 48 % ning ka vabaviskejoonelt - 83 vs 68 %.

Kangur on nüüd Varese eest osalenud üheksas Lega A mängus ning keskmiselt 24 minutiga kogunud protokolli 8p+4lp+1,4rs. Kahesed 58 %, kolmesed 50 %, vabavisked 80 %.

Varese Openjobmetis kahjuks langes tabelis, olles nüüd 7 võidu ja 13 kaotusega 12.-15. kohal. Seega, viimasel kohal olevast Torino Manitalist lahutab seda seltksonda vaid üks võit. Õnneks on põhiturniiri käia veel kümme mängu ning kalender pole kõige hullem võimalikest.