Morris Curry lahtrites oli palju numbreid

Kalev/Cramole Tbilisist VTB Ühisliiga hooaja viies võit

14.02.2016

BC Kalev/Cramo kohtus täna VTB Ühisliiga viimase meeskonna Tbilisi Vitaga ning sai võõrsilt väga raske 78:77 võidu. Mängu näitas Delfi TV.

Kalev võitis kõik senised mängud kaotanud grusiinlaste vastu avaveerandi 19:15 ja poolaja 41:30. Kuigi kolmandal veerandil kasvatati vahe korraks juba 14-punktiliseks (51:37), vastas Vita koheselt 13:2 vahespurdiga ja tuli mängu tagasi.

Pingeliselt kulges ka terve otsustav veerandaeg. Poolteist minutit enne lõpuvilet juhtis Kalev veel turvaliselt, 76:67, ent lõpuminuti alguseks vähenes edu neljale punktile. Närvilistel lõpusekunditel sai Kalev siiski raske võidu. Shawn King oskas seejuures viimasel kuuel sekundil neljast vabaviskest kolm mööda visata, grusiinid tõi aga vaid punkti kaugusele nende lõpusekundi tabav kolmene.

Peatreener Alar Varrak sõnas Delfi Spordile: "Olime täna favoriidid ja loomulikult tahtsime kindlamalt seda mängu võita, aga me tegime 24 pallikaotust, nemad said lihtsaid korve ja me ei suutnudki otsustavat vahespurti teha. Oleks tahtnud vahe 20-le punktile saada, aga kogu aeg jäi see kümne punkti piiresse. Lõppkokkuvõttes me siiski terve mängu juhtisime ja domineerisime, kuigi oleks seda rohkemgi oodanud."

Koguni 24 pallikaotust teinud Kalevi parimad olid Rolands Freimanis 20 punkti ja 11 lauapalliga (visked 19/10) ning Morris Curry 18 punkti ja 9 resultatiivse sööduga (9/7), Gregor Arbet tõi 14+6+2 (3p 8/4), Shawn King 11+11lp, Erik Keedus 7p ning Sten Sokk 6+4+3. Grusiinidel viskas Omar Thomas 28 punkti ja hankis 12 lauapalli. kalevi arvukatest pallikaotustest kuus tegi Curry ja viis Freimanis.

Reedel alistas Riia VEF võõrsil Minski Tsmoki 75:74, tänastes teistes mängudes: Uniks võõrsil Avtodori 97:70, Volgograd kodus Jenissei 92:66 ning Himki kodus Astana 128:87.

Tabeli tagaosa on selline: 10.) Tsmoki 6-11, 11.) Bisons 7-13, 12.-13.) Jenissei, Astana 6-13, 14.-15.) VEF 5-14, 16.) Vita 0-20.

Kergemaks Cramol kindlasti ei lähe. Järgmised mängud: 19.02 VEFiga võõrsil, 22.02 CSKA-ga kodus, 28.02 Nižni-Novgorodiga kodus, 6.03 NN-iga võõrsil ning 15.03 Volgogradiga kodus. Kaks võitu neist mängudest oleks kõva avaldus.

Pildil: Kalev/Cramo jaoks on tähtis praegu iga võit, et mitte jääda liigas kahe viimase hulka. Alar Varrak saab hetkeks pisut kergemalt hingata.