TÜ/Rock

TÜ/Rock alistas tänu Gert Dorbeku imelisele esitusele TLÜ/Kalevi

13.02.2016

Alexela Korvpalli Meistriliiga laupäeva ainukeses kohtumises võõrustas TLÜ/Kalev TÜ/Rocki. Viimase aja ühe kõige haaravama ja imelisema esitusega mängu võitis TÜ/Rock 105:84.

Meeskonnad olid sel hooajal vastamisi läinud kaks korda ning mõlemad olid lahingud, mille Rock oli viimaste minutite toel võitnud. Ka tänane kohtumine oli väga põnev ja pingeline.

Pärast esimest perioodi juhtis TLÜ/Kalev 24:20 suuresti tänu Johnny Berhanemeskeli suurepärasele 13 punktile avaveerandil.

Teisel veerandil jätkus haarav lahing ning Rock jõudis ka viigiseisuni 33:33. Poolaja lõpetasid paremini Kalle Klandorfi juhendatavad ning pikemale mõttepausile mindi „väike Kalevi“ 45:39 eduseisul.

Kolmanda veerandajaga pööras Rock kuue punktilise kaotusseisu üheksa punktiliseks eduseisuks 67:58. Veerandaja keskpaigal tablool seisnud skoorilt 56:56 lõpetas Rock perioodi 11-2 vahespurdiga, andes enne viimast neljandiku endale hea positsiooni. Kokku võideti periood 28:14.

VÕTMEHETK

Kui viimast perioodi jäi mängida seitse minutit oli Rocki eduseis 73:70. Allesjäänud ajaga visati aga 33 punkti, endale lasti visata 15 ning järjekordne võit oli kindel. Lõpptulemuseks jäi 105:84.

IMELISED FAKTID

• Gert Dorbek tabas teisel poolajal kõik kaheksa üritatud kolmepunktiviset
  • Gert Dorbeku kolmeste tabavusprotsent oli 81,8% (9/11)
  • Dorbeku arvele kogunes 31 punkti, millest 26 tuli teisel poolajal
  • Esimesest üheksast kaugviskest tabas Rock kõigest kaks, järgmisest 13st üritusest läbis korvirõnga 12(!!!). Kokku tabati 24 üritusest 14 ehk 58,3% täpsusega.
  • Rock võitis teise poolaja 66:39
  • Rocki teisel poolajal visatud 66 punkti on selle hooaja ühe poolaja rekord
  • Rock viskas sellel nädalal kolmes kohtumises keskmiselt 103 punkti 78,3 punkti vastu

MÄNGU TEGIJA

Juba varem mainitud Gert Dorbek(pildil), kes viskas kokku 31 punkti ja tabas kolmeseid 9/11. Lisaks kogus ta viis lauapalli ja kolm resultatiivset söötu.

TLÜ/Kalevi resultatiivseim oli Johnny Berhanemeskel 29 punktiga. Dominykas Milka lisas 19 silma, aga kõigest ühe lauapalli.

STATISTIKA EI VALETA

Rockil oli suurepärane viskepäev. Lisaks 58,3% kolmeste tabavusele, visati kahepunktiviskeid 58,5% täpsusega (TLÜ/Kalevil kolmeste tabavus 33,3% ja kaheste 55,0%). Lauavõitluse võitis Rock 35 vs 25, lisaks jagasid Rocki mängijad 21 resultatiivset söötu TLÜ/Kalevi 12 vastu. Pallikaotusi tegi Rock 16, TLÜ/Kalev 12.

NII NAD RÄÄKISID

TÜ/Rocki mängija Gert Dorbek TV6-le ja Delfi TV-le: „Peatreener Gert Kullamäe ärgitas poolajal pigem kaitses. Esimesel poolajal lasime 45 punkti visata, vähe palju. Meie jaoks on 35 okei. Saal ei ole võõras ka, olen siin mitu aastat treeninud.

Sain vabalt visata ka, kogu aeg olin vaba. Kaido (Saks) võttis mind, ei tea mis ta tegi. Ma panin ikka mööda ka, aga oli hea päev küll, ei ole midagi öelda.

Need kaks eelmist mängu, ei saanudki aru mis korvpalli nad mängisid. Täna üle 100 on väikene üllatus, aga tavaliselt kui ise viskad palju, siis teised viskavad palju. Praegu rünnak jookseb. Nagu eelmine mäng Barsõga näitas – kõik kes tulid, panid.

Täispikka intervjuud vaata SIIT.

MIDA EDASI

Rock sai tabelisse 20. võidu nelja kaotuse kõrvale ning asub turniiritabelis teisel kohal. TLÜ/Kalevil on pärast laupäeva kümme kaotust ja kümme võitu ning ollakse neljandad.

TLÜ/Kalevil on järgmine päev teisipäeval, kui mängitakse TTÜ Spordihoones TTÜ KK vastu. Rock kohtub teisipäeval samuti Audentese Spordihallis Audentese SG/Noortekoondisega.