Thomas van der Mars

TTÜ väsis ja AVIS Rapla noppis 12. võidu, Tarvas alistas kindlalt Audentese

12.02.2016

Alexela KMLis peeti täna kaks kohtumist. Neist eeldatavalt võrdsem oli mäng TTÜ KK ja AVIS Rapla vahel, kes tänavu senimaani olid viigis üks-üks (KMLis). Karikasarjas lülitas TTÜ mäletatavasti veerandfinaalis konkurentsist just raplakad. Seega oli mida klaarida.

Täna võit AVIS Raplale 78:67.

Kohtumine kulgeski viimase veerandi keskpaigani võrdselt. Kuid enamuse ajast sündmusi kergelt dikteerinud TTÜ KK hakkas tasahilju väsima ning lõpus palju energilisem olnud Rapla tegi paari minutiga vahe kümnepunktiseks ja sinna see jäigi.

Lõpupoole Rapla enam mööda eriti ei mõistnud visata, kuid suuresti oli see ka TTÜ teene, kel jalgades polnud enam värskust.

VÕTMEHETK

Viimase veerandi algul püsis TTÜ ees 59:58, ent Devin Brooks neli ning Kristjan Voolaiu viis punkti viisid külalised paari minutiga ette 60:67, kohe otsa lisas Thomas van-der-Mars veel kaks silma ja rong hakkaski kodumeeskonna jaoks ära sõitma.

PUNANE NIIT

Rapla hoolimata mitte kõige paremast koosseisulisest olukorras valitses lauda. Ka oli TTÜ üheks probleemiks võitluspallide kaotamine - lahtised pallid, nagu Rait Käbingi pärast mängu mainis, langesid Rapla saagiks.

MÄNGU TEGIJA

Pakume seda tiitlit AVIS-e tsentrile Thomas van der Marsile, kes leidis teisel poolajal hea rütmi ka ülejäänud meeskonnaga nign tabas väljakult 60 %-liselt ning vabaviskeoonelt 8/7.

STATISTIKA EI VALETA

Kristjan Kitsing tegi tubli etteaste eelkõige rpnnakul (19p), tabades kaugelt 6st 5, kuid kaitses jäi tema abist van-der-Marsi takistamisel väheks.

Samas tuleb TTÜ kohta öelda, et vahetusest tuli vaid kolm silma...

X-FAKTOR

Kui AVIS Rapla on hooaja lõikes tabanud vabaviskeoonelt 66 %-ga, siis täna tegid nad seda 88,2 %-ga (17/15).

PROTOKOLLIST

Rapla võitis laua 37-26, korvisöödud kuulusid TTÜ-le 13-10, pallikaotusi tegid mõlemad kümme. Kahepunktivisked Rapla kasuks 50 vs 45 %, kolmesed TTÜ-le 42 vs 37 %, vabavisked Raplale 88 vs 69 %.

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa Delfi TV-le: "Ei olnud kerge see mäng meie jaoks, TTÜ-ga ei jookse meil üldiselt hästi sel hooajal. Suutsime õnneks teiseks poolajaks omad korrektiivid teha ning saime rünnakul punkte nii seest kui väljast, ka kaitses tegutsesime teisel poolajal paremini. Võibolla alguses Mars tahtis hirmsasti ise teha, õnneks ta teisel poolajal oli meeskondlikus mõttes parem. See, mis ma temalt ootan - 15p+10lp, sellega on ta ilusasti toime tulnud ja usun, et nädala-kahega on ta täielikult meie joonistega kooskõlas. Uue mehe otsingud jätkuvad; loodetavasti on abijõud olemas Audentese mänguks ning kordusmängus Jekabpilsiga saame teda kasutada."

Rait Käbin: "Mängisime võrdselt niikaua kui jõudu jätkus. Lõpus polnud enam värskust jalgades. Aga ei, mis ma ikka: parem võistkond võitis. Selgitada on lihtne - pink lühike, väsimus - need märksõnad vastavad muidugi tõele. Lõpus me rünnakul veel saime hakkama enam-vähem, aga kaitses vastu seista ei suutnud. Kripeldama jäi vaid see, et lahtiste pallide pärast me ei suutnud võidelda."

*       *       *

Rakveres ei jätnud Tarvas Audentese SG/Noortekoondise vastu mingeid agasid õhku. Võitnud avaveerandi 34:12, lõppes poolaeg numbritega 63:32. Lõppskoor 124:57!, mis on kindlasti Tarva hooaja rekord.