Armands Škele

Valmiera lõi TLÜ/Kalevit tasemega, TÜ/Rock kindlalt veerandfinaali

10.02.2016

Triobet BBLi playoff-faasi esimeses etapis ehk kaheksandikfinaali avakohtumises Tallinnas Audentese Spordihoones kaotas TLÜ/Kalev Valmiera/ORDO-le 66:84. Säärane langemine oli meie koduliiga neljandale mõneti ootamatu ehkki vastase tugevus oli teada.

Kaotusest on kurb meel seda enam, et 5. jaanuaril suutis TLÜ/Kalev Läti Aldaris LBLi teist (vastab tõele!) meeskonda kodus võita 80:79. Too päev tõi Dominykas Milka Kalevi kasuks koguni 27 punkti.

Kuid eks lätlaste tänane maksmapanek kõnele ka sellest, et ambitsioonikas klubi võttis ennast kokku õigel hetkel, olles kummi hooaja keskel veidi lõdvemale lasknud.

VÕTMEHETK

Kolmandat veerandit alustas „väike Kalev“ uimaselt, erinevalt Valmierast. Poolajaks suurte ponnistustega vahe viiepunktiseks (28:33) mänginud TLÜ/Kalev lasi endale lihtsalt mitu korvi visata ning peagi oli vahe 10-12 punkti a selliseks ta jäigi kuni neljandal veerandil veelgi kasvama hakkas.

PUNANE NIIT

Valmiera oli selgelt parem: nad olid teravamad, oma tegutsemises täpsemad, kiiremad, jõulisemad, mõtestatumad, kaitses hästi paigas ning ei kobistanud rünnakul. Nii mõnelgi korral lõikas Valmiera meeste trap plaanitult.

MÄNGU TEGIJA

Armands Škele tark ja tõhus mäng. Lisaks väga efektiivsele tegutsemisele oli ta kolmanda veerandi lõpu ja neljanda veerandi alguse (lõpliku) murrangu hetkedel oma meeskonna resultatiivseim, tuues sellal kümmekond punkti. Cramol oleks hetkel sellist duracelli vaja.

X-FAKTOR

Kalevi eest tegi debüüdi 19-aastane Ivo Van Tamm, kes oli vahepeal sunnitud USA-st naasma (viisarežiimi rikkumine (turistiviisa) – poleks tohtinud ametlikus mängus osaleda – toim.) ning ta tegi seda hästi. Hea mäng hallil taustal, vähemasti oli näha, et sest mehest on mida loota.

STATISTIKA EI VALETA

Valmiera tabas kahepunktiviskeid 60 % TLÜ/Kalevi 37 % vastu. Kui vaadata „viskekaarti“, siis lätlased said korvialusest tsoonist pea kümme sisseviset rohkem.

PROTOKOLLIST

Valmiera võitis laua 42-39, korvisöödud 14-12, pallikaotusi mõlemal 7. Kahepunktivisked niisiis Valmiera kasuks 60 vs 37 %, kolmesed külalistele 39 vs 32 %, vaid vabavisked kuulusid Kalevile – 73 vs 58 %.

Armands Škele tõi 19p+5lp+4rs (visked 12/8), Martins Laksa 18p (10/7), Lauris Blaus 14+6lp, JanisKaufmanis 11+5+3.

Kalevi poolel Johnny Berhanemeskel 20p (15/8), Ivo Van Tamm 18 minutiga 12+7lp, Dominykas Milka 9+9+2, Kaido Saks 8p (visked 12/3) ja Tom Droney 2+6+6 (8/1).

NII NAD RÄÄKISID

Kalle Klandorf oli pettunud: „Kui vastane tabab kaheseid 60 % ja ise paneme 37 %..., no ega siis ei saagi võita. Eriti vaadates, et viskeid tegime samapalju. Oleme ise madalseisus, endiselt.Ja ma ei näegi hetkel otseteed sellest väljatulemiseks, sest koguaeg teeme samu vigu – kaitsemäng, mees-mees, katte-kattest mäng.“

Ivo Van Tamm lisas konservatiivselt: „Miinus 18 võõrsil on muidugi raske tõsiasi, kuid see on sport, korvpall ja loomulikult läheme me võitlema.“

Korduskohtumine (parem edasi kahe mängu summas) toimub 24. veebruaril.

*       *       *

Tartus pidas TÜ/Rock kordusmängu kasahhide Atõrau Barsõga ning ka seekord kuulus veenev võit Eesti meistrile - 99:74 (48:40). Jäänud avaveerandi järel kaotusseisu, võitis Tartu meeskond teise ja kolmanda veerandi kokku skooriga 56:22...! Kahe mängu kokkuvõttes edu Rockile 204:151.

Rock võitis laua 45-32, korvisöödud 24-12. Kahepunktivisked Rocki kasuks 62 vs 49 %, kolmesed 38 vs 19 % (Rockil 32st 12) ning vabavisked 71 vs 73 %.

Evaldas Žabas tõi võitjaile 21+4+3, Janar Talts 12+7lp, Brian Harper 12+6lp, Kristen Meister 11p, Tanel Sokk 8+3+6, Kent-Kaarel Vene 6+6+5, Timo Eichfuss 6+6lp, Karolis Petrukonis 8+4lp ja platsile naasnud Tanel Kurbas pealt kümne minutiga 6 silma.

Vastastel: Michael Burwell 22+9lp, Mihhail Jevstignejev 20p ning Ryan Cook 15+7+3.

Gert Kullamäe Delfile: "Tänases mängus oli ainult üks ülesanne – hoida vastane 65 punkti peal. Pärast esimest veerandaega tundus see ülesanne lootusetu, sest kaitsemäng lonkas korralikult, aga see on ka mängu ainus kriitika. Suure töö tegid poisid ära juba esmaspäeval ja täna oli pigem küsimus selles, kuidas mänguks kontsentreeruda. Nüüd tuleb hakata valmistuma ilmselt Liepajaks ja see on juba hoopis teistsugune mäng."

TÜ/Rocki vastaseks veerandfinaalis tuleb paari Liepaja-Tarvas võitja. Valmiera-TLÜ/Kalev kohtub 1/4-finaalis kas Pasvalyse või Baronsiga.