Nii Rakvere Tarvas kui ka Pärnu Sadam peavad lootma imele

Rakvere Tarvale ja Pärnu Sadamale suured kaotused Triobeti Balti liigas

10.02.2016

Triobeti Balti liigas mängiti Eesti klubide osalusel neli play-off mängu. Ühes kohtus Rakvere Tarvas kodusaalis Liepaja/Triboetiga, kellele kaotati 50:74. Pärnu Sadam mängis võõral väljakul Šiauliaiga, kellele kaotati tervelt 40 punktiga 61:101.

Liepaja/Triobet on sel aastal Läti liigas teinud väga kõvasid etteasteid, alistades ka VTB Ühisliigas mängiva Riia Vefi. Tarval poleks niikuinii lihtne mäng olnud väga lühikese pingi tõttu, aga olukorra tegi raskemaks Roberts Stumbrise seljavigastus kuus minutit pärast mängu algust, mille tõttu jäi Stumbris pealtvaatajaks ülejäänud kohtumiseks.

VÕTMEHETK

Pärast esimese veerandaja 17:16 Tarva võitu, kaotas Eesti klubi teise perioodi 13:28 ning poolajaks olid kaotusenumbrid 30:44. Sellisest august ei suudetud enam välja tulla ning teisel poolajal suurenes kaotusseis enne korduskohtumist 24le punktile, 50:74.

PUNANE NIIT

Roberts Stumbrise vigastus jättis suure pitseri Tarva mängule. Vigastuste tõttu sai suure koormuse võistkonna noormängija Erik Kaasik, aga kuigi Tarva kasvandik tegi hea esituse, tundis Rakvere Stumbrisest suurt puudust.

MÄNGU TEGIJA

Liepaja ja terve mängu resultatiivseim oli Gints Antrops, kes viskas 20 punkti, Janis Antrops lisas 12 silma.

Rakvere Tarva poolt tegi hea esituse David Haughton, kes viskas 10 punkti ja võttis maha üheksa lauapalli. Keegi teine Tarva mängija ei jõudnud kahekohalisearvu punktideni.

STATISTIKA EI VALETA

Liepajal oli väga palju parem viskepäev. Läti klubi tabas kaheseid 54% (Tarvas 34%), kolmeseid 35% (Tarvas 14%) täpsusega.

Lauavõitluse võitis mäekõrguselt Liepaja 56 vs 34. Tarvas tegi 14 pallikaotust, Liepaja 18.

NII NAD RÄÄKISID

Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber Delfi TV-le: „Vahel on nii, et kui hakkab vastassuunas minema, siis ta läheb. Teada oli, et Liepaja on kõva ja ikkagi ma ei väsi paari asja meelde tuletamast, et teisel poolajal hoidsime teatud taset üleval. Kuigi mõnedel meestel närv ei pidanud vastu ja ei osata kaotada. See on suur kunst ja kuulub suurte kaotuste, ketukate hulka.

Ma ei ole eksperimenteerija tüüp ja teatud hetkel maa-ala ja mees-mees – vaadates meie tulevikku ka,  saame vahe maa-alaga 10ga vähemaks ja mis siis? Aga see tapab füüsiliselt rohkem ja meil on mängijaid ka vähe. Kindlasti võib spekuleerida, et oleks võinud maa-ala peale varem minna, aga siin pole küsimust, kes on parem meeskond."

*     *     *

Pärnu Sadam alustas Šiauliai vastu väga soliidselt ning esimene veerand isegi võideti 27:21. Kauemaks mängu väga ei jätkunud. Teise veerandi poole peal viigistas Šiauliai mänguseisu ning poolaja lõpuks juhtis Leedu klubi juba 11 punktiga.

Kolmandal ja neljandal veerandil seis Pärnu jaoks ilusamaks ei läinud. Suvepealinlased kaotasid kolmanda perioodi 10:28, viimase 11:22 ning kogumängu 61:101. Juba enne mängu oli edasipääsuvõimalus hästi väike, aga nii suur kaotas lõpetas igasugusegi lootuse.

BC Šiauliai resultatiivseim oli Cameron Ayers 21 punktiga, David Dudzinski ja Gintaras Leonavicius viskasid 14 silma. Pärnu Sadamale tõi Mark Dorris 21 punkti, Paulius Petrilevicius 15 silma ja seitse lauapalli.

Šiauliail näitas suurepärast visketabavust, eriti kolmepunktijoone tagant. Kaheste tabavusprotsent oli 51 (vs Pärnu Sadama 45) ning kolmestel 50 (vs Pärnu 18). Lisaks teenis Šiauliai 15 vabaviset rohkem (27 vs 12). Lauavõitluse võitis Leedu klubi 40 vs 36.

MIDA EDASI

Rakvere Tarvas peab korduskohtumise 23. veebruaril Lätis, Pärnu Sadam 25. veebruaril kodusaalis.

Vahepeal mängitakse mitu kohtumist koduses liigas. Reedel kohtub Tarvas kodus Audentese SG/Noortekoondisega, Pärnu mängib teisipäeval ka kodusaalis BC Kalev/Cramoga.