Aivar Kuusmaa

AVIS Rapla alustas Triobeti Balti liigat hea võiduga, Valga-Valka alistas Alexela KML-is Noortekoondise

09.02.2016

Teisipäeval kohtus Triobeti Balti liiga play-off mängus AVIS Rapla kodusaalis Jekabpilsiga. Kohtumise võitis AVIS Rapla 79:65. Alexela Korvpalli Meistriliigas võõrustas Audentese SG/Noortekoondis BC Valga-Valka/Maks&Mooritsat. Mängust väljus võitjana Valga-Valka 103:75

Balti liiga play-off’ides mängivad meeskonnad kaks kohtumist - ühe mõlema võistkonna koduväljakul. Kuna Rapla mängis avamängu kodus oli ülivajalik saada võimalikult suur eduseis enne teist kohtumist sisse.

VÕTMEHETK

Terve teine veerandaeg, mille Rapla võitis tervelt 20-4. Esimene veerand oli mäng väga tasavägine, mille AVIS Rapla kaotas 18:19, kuid teisel perioodil mängiti suurepärast kaitset ning selle tulemusel juhiti poolajaks 38:23.

Teisel poolajal Jekabpils natukene toibus ning jõudis seitsme punkti kaugusele, kuid Rapla suutis viimasel neljandikul vahet enne korduskohtumist natukene suurendada ning lõpptulemuseks jäi 79:65 Eesti klubile.

PUNANE NIIT

Mõlema võistkonna lohakas mäng. Rapla sooritas 19 pallikaotust, Jekabpils 17. Nagu AVIS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa pärast mängu Delfi TV-le ütles, siis harjumatu on nii suure pallikaotuste arvuga kohtumist võita.

MÄNGU TEGIJA

AVIS Rapla mängujuht Devin Brooks. Ta viibis platsil ligi 38 minutit ning selle ajaga viskas mängu resultatiivseina 25 punkti, kogus 12 lauapalli ja jagas 6 resultatiivset söötu.

Jekabpilsile tõi Rinalds Sirsnins 20 punkti, Tyler Larson 16.

STATISTIKA EI VALETA

Rapla viskas kahepunktiviskeid 50% täpsusega, Jekabpils 31%. Kolmeste protsent oli peaaegu võrdne – 32 vs 31 Rapla kasuks. Lauavõitluse võitis AVIS Rapla 49 vs 41, kelle mängumehed jagasid ka 15 resultatiivset söötu Jekabpilsi seitsme vastu.

NII NAD RÄÄKISID

AVIS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfi TV-le: „Kui lühidalt kokku võtta, siis 14 punktiga võita mäng ja teha 20 pallikaotust – natukene müstiline. Selle mängu põhjal on meil palju võistkonna siseselt õppida, kuidas käituda ja 14 on just selline vahe, et on ja ei ole ka. Ma ise lootsin poolajal, et suudame teisi poolaja ka võita, aga ei läinud nii. Selle võrra raskem saab olema korduskohtumine, aga ma loodan, et me teeme õiged järeldused ja suudame seal pea külmana hoida ja mitte nii palju lollusi teha."

MIDA EDASI

AVIS Rapla ja Jekabpilsi vaheline korduskohtumine on 23. veebrauril Jekabpilsis.

Homme alustavad Triobeti Balti liiga play-off'i kodusaalis Rakvere Tarvas ja TLÜ/Kalev, kes kohtuvad kell 19:00 vastavalt Liepaja/Triobeti ning Valmiera/ORDO võistkondadega. Samuti kell 19:00 toimub TÜ/Rocki ja Barsõ vaheline korduskohtumine TÜ Spordihoones. Nendest kolmest matšist teeb otseülekande Delfi TV. Lisaks mängib kell 18:30  Pärnu Sadam võõral väljakul Šiauliai meeskonnaga.

*     *     *

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti üks mäng Audentese SG/Noortekoondise ja BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa vahel. Esimese poolaja 59:31 võitnud Valga-Valka võttis jala teisel poolajal gaasipedaali pealt natukene maha ning Audentese SG/Noortekoondis tuli lähemale, kuid kaotusseis oli liiga suur. Kohtumise võitis piirilinna meeskond 103:75.

Valga-Valka resultatiivseim oli Jurijs Aleksejevs 19 punktiga, Kristaps Kanbergs viskas 18 silma. Audentese SG/Noortekoondise eest viskas enim punkte, 13, Sander Raieste.

BC Valga-Valka/Maks&Mooritsal oli uskumatult hea viskepäev. Kaheseid tabati 69,2%, kolmeseid 42,4% (Audentesel vastavad numbrid 42,3% ja 29,6%). Lauavõitluses jäi 47 vs 32 peale piirilinna mängijad, kes jagasid ka 30 resultatiivset söötu õpilaste 13 vastu.

Turniiritabelis on Audentese SG/Noortekoondis üheksandal kohal 20 kaotusega, BC Valga-Valka/Maks&Moorits on kaheksandal seitsme võidu ja 15 kaotusega.