Gert Kullamäe ja TÜ/Rock

Rock alistas Triobeti Balti liiga play-offi avamängus 28 punktiga Barsõ

08.02.2016

Esmaspäeval tehti Triobeti Balti liigas algust play-off mängudega. Esimesena läksid vastamisi TÜ/Rock ja Kasahstani klubi Atõrau Barsõ. Väga veenva võidu sai Rock numbritega 105:77.

Barsõ kogus põhihooajal kaks võitu ja 10 kaotust ning jõudis napilt kohamängudele, Rock alustas sel hooajal Balti liigat võistluste reeglite tõttu kaheksandikfinaalidest. Play-off'is mängitakse kaks mängu, mille tulemused liidetakse ning edasi pääseb kokkuvõttes parem meeskond.

VÕTMEHETK

Rock otsustas mängu ära esimese poolajaga, millal visati 53 punkti vastaste 33 vastu. Pall liikus suurepäraselt ning Barsõ kaitse ei leidnud mingit viisi, kuidas peatada Rocki jooksvat rünnakut.

Teisel poolajal püsis vahe 20 punkti ringis ning kasahhid ei suutnud mängu põnevust tuua. Mäng lõppes Rocki 28 punktilise võiduga, 105:77.

PUNANE NIIT

Rocki mehed olid näljased ning läksid isuga lauda. Seda iseloomustas 19 ründelauapalli, lauavõitlus tervikuna võideti 44:30.

MÄNGU TEGIJA

Kuus Rocki mängijat viskasid kahekohalise arvu punkte. Kõige resultatiivsem oli Brian Harper 24 silmaga ning ta võttis maha ka viis ründelauapalli. Gert Dorbek viskas 20, Janar Talts tegi suure kaksikduubli 10 punkti ja 13 lauapalliga.

Barsõ mängija Mikhail Yevstigneev viskas 23, Ryan Cook 19 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Lisaks lauas domineerimisele, oli Rockil palju parem viskepäev. Kaheseid tabati 63% täpsusega vs Barsõ 52%, kolmeseid 32% vs 30%. Vabaviskejoonelt oli Rocki tabavus 85% vs kasahhide 74%.

TÜ/Rocki mängijad jagasid 28 resultatiivset söötu Barsõ 18 vastu. Taaralinlased tegid 10 pallikaotust Kasahstani klubi 16 vastu.

MIDA EDASI

Tiimid peavad korduskohtumise juba kolmapäeval kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihallis, kuna Barsõ peab kõik Balti liiga mängud teiste klubide koduväljakutel.

Teisipäeval alustab play-off’i AVIS Rapla kodusaalis võõrustades Jekabpilsi kell 18:30. Kolmapäeval kell 18:30 alustab kohamängudega Pärnu Sadama Leedu klubi Šiauliai, kell 19:00 võõrustab TLÜ/Kalev Valmiera/ORDOt. Samal ajal visatakse pall mängu Rakvere Spordihallis Rakvere Tarva ja Liepaja/Triobeti vahelises mängus.