Joonas Järveläinen - üleplatsimees

Pärnu Sadamale kolmas võit järjest ja tõus viiendaks

06.02.2016

Alexela KMLis on pea iga kohtumine viimasel ajal olulise kaaluga. Sest tabelis koguaeg midagi muutub. Tänane Pärnu Sadama kolmas järjestikune võit tõstis nad tabelis viiendaks kuna TTÜ KK on Valga-Valka ees seitsmes.

Pärnu Sadam ja TTÜ KK olid tänavu Alexela KMLi tänavu vastamisi kolmandat korda. Ning nii nagu eelmisedki kaks, kuulus tänane heitlus suvepealinlastele - skoor 73:57. Pärnu "sadamapoisid", nagu öeldud, said kolmanda võidu järjest, TTÜ jaoks oli aga tegu neljanda kaotusega viiest mängust.

VÕTMEHETK

Kohtumise teisel veerandil tuli TTÜ pärast tagaajajarolli jäämist Kiur Akenpärgi kaugviskest järele 21:24, kuid kohe pärast seda pani Norman Käbin kolmese vastu - Pärnu ees 27:21. Sealt edasi saavutas Sadam kiiresti kümnepunktise edu, mis minimaalselt jäi püsima terve ülejäänud kohtumise jooksul.

Pärnu võitis poolaja 11-ga, kolmanda veerandi kahega ning viimase veerandi kolmega, dikteerides sündmusi koguaeg. TTÜ ei pääsenud "käeulatusse". Pärnu nähtavasti ilmselgelt TAHTIS seda võitu rohkem.

PUNANE NIIT

Nii nagu eelmisteski kohtumistes, tegi Pärnu oluliselt vähem pallikaotusi. Täna 13 TTÜ 19 vastu. Neist viis läks Toomas Raadiku arvele. Ka oli TTÜ enamuse mängust hädas 24 sekundi jooksul viskele saamisega - see kõneleb pärnakate heast kaitsest. Nii langes ka suurem osa lahtisi võitluspalle kodumeeskonna saagiks.

Ka tabas Pärnu läbivalt paremini, eriti kaugelt - 19st 8 on korralik Euroliiga number.

MÄNGU TEGIJA

Siinkohal ei ole kellelgi midagi panna suurepäraselt tabanud Joonas Järveläineni vastu - 25 punkti, tabavusega 16st 10 viset mängust. Kuigi kindlasti ei tahaks jätta märkimata Norman Käbini head tööd: lisaks 11 punktile ja neljale korvisöödule pärssis ta kõvasti Rait-Riivo Laanet, nii et ses duellis tuli Pärnu noormees võitjaks, kuigi punkte kogus TTÜ mängujuht ühe võrra enam.

STATISTIKA EI VALETA

Statistika ei valeta ses osas, et sel hooajal kordagi pole TTÜ võitnud Pärnu vastu lauda. Nii on nad ka alati teinud Pärnust rohkem pallikaotuseid ja ka kaugelt on Sadam tabanud seni paremini.

PROTOKOLLIST

Pärnu oli lauas sedakorda parem napilt - 34-32, korvisöödud 15-10, pallikaotusi oli Pärnul niisiis 13 TTÜ 19 vastu. Kahepunktivisked Pärnu kasuks 49 vs 44 %, kolmesed 42 vs 29 %, vabavisked aga TTÜ kasuks 78 vs 56 %.

Joonas Järveläinen tõi võitjaile niisiis 25+7lp, Mark Dorris 12+3+6 (16/5), Norman Käbin 11+3+4, Paulius Petrilevicius 9+3+2, Rain Raadik 5+12lp, Robert Valge 4+3lp.

TTÜ poolel tõi Rait-Riivo Laane 12+2+3, Toomas Raadik 10+8+2, Kristjan Kitsing 9+8lp (visked 13/4), Kiur Akenpärg 9+4+3, Mooses Kaja 8+4lp.

NII NAD RÄÄKISID

Võitjate juhendaja Heiko Rannula lausus: "Ütleme nii, et selle aastanumbri sees oli tegu kaitses esimese mänguga, millega rahule jäin. Kohtumise alguses olime pisut hajevil, aga ärkasime, saime ette ja kontrollisime mängu. Ning nagu ma ütlesin, kaitse osas pole mul täna etteheiteid pole."

Rannula lisas: "Tegu oli küll kolmanda järjestikuse võiduga, kuid oleme need kõik saanud kodus, nii et erilisse eufooriasse ei tasu sattuda. Teisalt tundub, et asjad liiguvad paremuse suunas. Uued mehed, kellena ma siikohal nimetaks ära siiski Järveläineni ja Mark Dorrise, on tasapisi aina paremini meeskonda sisse sulandunud ning meeskonnamäng on paremini klappima saanud."