Tartu Ülikool/Rock

TÜ/Rock alistas teise poolaja toel Rakvere Tarva

05.02.2016

Reedel oli Alexela Korvpalli Meistriliigas üks mäng. Rakvere Spordihallis toimunud mängu Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki vahel võitis külalismeeskond 89:75

Esimene poolaeg oli väga võrdne. Kuigi esimesel veerandil läks Rock 23:12 juhtima lõpetas Tarvas perioodi 13:0 vahespurdiga ning juhtis pärast 10 minutit 25:23. Teisel neljandikul kasvatas Tarvas vahepeal oma eduseisu juba kuue punktiliseks, aga Rock suutis poolaja lõpus vahe vähendada minimaalseks ning pikale mõttepausile mindi Tarva 43:42 eduseisul.

Kolmandal veerandil hakkas Rocki mängumootor korralikult tööle ning kaitses saadi Rakvere mängijad juba paremini kinni. Tarvalt üritati eest ära minna, aga Rakvere püsis veel südilt mängus ning enne viimast neljandikku oli Rocki edunumbrid 63:60.

VÕTMEHETK

Põnevat lõppu ei tulnud, sest Rock läks tabavate visete ning hea kaitsega eest ära. Eduseisult 66:64 tegid taaralinlased nelja minutiga 19-4 vahespurdi ning neli minutit enne lõppu oli pinge mängust kadunud. Rock kirjutas endale tabelisse võidu tulemusega 89:75.

PUNANE NIIT

Rakvere Tarva liider Reinis Strupovicsi väga halb esitus. Teisel poolajal ei mänginud lätlane üldsegi meeskondlikult ning otsustavatel hetkedel neljanda veerandi keskel võttis isekalt kaks-kolm rünnakut järjest enda peale. Strupovics sooritas 30 minutiga väljakult 19(!!!) viset, tabades ainult 6. Tema arvele kogunes 16 punkti ja viis lauapalli.

MÄNGU TEGIJA

TÜ/Rockile viskasid kahekohalise arvu punkte kuus mängijat. Kõige resultatiivsemad olid Tanel Sokk ja Gert Dorbek 16 punktiga. Janar Talts tõi meeskonnale 15 punkti ja üheksa lauapalli.

Rakvere Tarva ja mängu resultatiivseim oli Brandon Goode 18 punktiga. Reinis Strupovics viskas 16, Roberts Stumbris 12 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Rockil oli parem viskepäev. Kahepunktiviskeid tabati 51% täpsusega, Tarvas 42%, vabaviskeid tabas Rock 86,4% täpsusega, Tarvas 71,4% täpsusega. Kolmepunktijoone tagant olid täpsema käega Tarva mängijad – 30% vs 28,6%.

Lauavõitluses jäi Rock peale 39 vs 38 ning resultatiivseid sööte jagasid Rocki mängijad 15 Tarva mängijate 10 vastu.

OPTIMISMI PÕHJUS

Rakvere Tarva särgis tegi täna meistriliiga debüüdi 17aastane Sten Saaremäel, kes sai 18 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 5 punkti, võttis kolm lauapalli ja jagas kaks resultatiivset söötu. Väga palju mänguaega noorele mängijale.

NII NAD RÄÄKISID

Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber Delfi TV-le: „Eks teada oli (et üle kolme veerandi vastu pea) ja „hurraa“ stiiliga võiks kauem vastu pidada, aga 5 vs 5 mängus on neil kogemust rohkem ja nad mängisid meid puhtalt üle, paar head momenti meil oli. Praegustele haigustele vaatamata, oleme vastu pidanud. Mehed on olnud meil haiged, näiteks TLÜ/Kalevi vastu oli meil kolm meest haiged. Õnneks on meil uus poiss tulemas – Sten Saaremäel.

Ta on andekas poiss. Suurepärane play-maker. Võib- olla võtsin paar riski, aga talle on roheline tuli antud. Pallid lendavad õigesse kohta ja korvpalliväljakul talle meeldib väga olla, mängis ilmselt rotatsiooni kohe sisse. Täiega oma rida ajame nendega, kes meil on. Terve aasta on olnud meil raske. Peaasi, et puhtalt välja tuleme ja tulevikuks püsima jääme."

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe Delfi TV-le: "Midagi lihtsat ega rasket polnud. Natukene kartsin seda mängu. Ma ütlesin juba pärast eelmist mängu, et nii treeneritel kui ka mängijatel on tühi tunne hinges, ma näen seda kõrvalt. Haigused rusuvad ja hetkel me pole kõige teravamad pliiatsid. Emotsionaalne langus on nii mul kui ka mängijatel suur. Ei ole kõige lihtsamad ajad, aga see on meie töö ja me ei tohi seda laadaks lasta.

Loodetavasti mõni haige ja vigastest on esmaspäevaks terve. Dikteerisime mängu, aga mingil hetkel kui oleme 10 või 12 ees tuleb koheselt mõni liiga suur mõõn sisse. Jah, ma tean, et seda saab time-out’iga maha võtta või mida iganes, aga neid kõikumisi on liiga palju. Kui meil on suur edu sees, kui kontrollime mängu, anname liiga lihtsalt ohjad käest."

MIDA EDASI

TÜ/Rock on Alexela Korvpalli Meistriliiga tabelis teisel kohal 19 võidu ja nelja kaotusega, Rakvere tarvas on viiendad seitsme võidu ja 11 kaotusega.

TÜ/Rock mängib juba esmaspäeval Balti liigas play-off’is kodusaalis Barsõ vastu. Rakvere Tarvas kohtub kolmapäeval samuti kodusaalis Liepaja/Triobetiga.