ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Kokkuvõte I Eesti meistrivõistlustest korvpalli mälumängus

05.02.2016

30. jaanuaril toimusid Tallinnas Hiiu Pubis Eesti Korvpalliliidu egiidi all Eesti I. korvpallimälumängu meistrivõistlused. Tõele au andes toimus ka möödunud aasta maikuus samas kohas samasugune üritus, kuid selle korraldajaks oli ajakiri Basketball.

Kohaletulnud 23-le kolmeliikmelisele võistkonnale esitati 60 küsimust. Küsimusi oli korvpalli ajaloost ja tänapäevast, nii koduse korvpalli kui ka NBA, Euroliiga ja isegi Kambodža korvpallielu kohta.

 

Võistlema oli tulnud nii tegevkorvpallureid, treenereid, spordiajakirjanikke, tippmälumängureid, fännklubide esindusi ja lihtsaid korvpallisõpru. Ilmselt oleks osalejaid olnud rohkemgi, kuid samal päeval oli kuus Alexela Meistriliiga võistkonda võistlustules ja ei saanud oma esindusi kohale saata. Samuti toimus mitmel poole üle Eesti veel erinevaid korvpalliüritusi. Järgmisel korral on plaan üritus läbi viia Eesti karikavõistluste Final Fouri ajal.

 

Mäng oli algusest lõpuni tasavägine ja esikolmikut jäi lõpus lahutama kolm punkti. Esikoha võitis Tartu-Pärnu segavõistkond Lilla Kolm, kuhu kuulusid tuntud spordimälumängurid Priit Naruskberg ja Valmar Põldpaju Tartust ning korvpallimälumängude veteran Holger Tamm Pärnust 64 punktiga.

 

62 punkti kogus võistkond LeBron Blatt, kuhu kuulusid Eesti üks tuntumaid korvpallifänne Tom Raplast ehk Toomas Uuskam, Eesti üks parimaid tegevmälumängureid ja EM pronksiomanik mälumängus Illar Tõnisson ning kohalviibinud mälumänguritest pikim, noorkorvpallur Madis Soodla.

 

Kolmas koht läks kooslusele FF, kuhu kuulusid korvpallimaailmas tuntud nimed Raido Ringmets ja Siim Raudla 61 punktiga. Neljanda koha sai üks tähelepanuväärsema koosseisuga meeskondi nimega teadjad, kuhu kuulusid Priit Vene, Ivar Jurtsenko ja Herki Narusk. Nemad said kokku 55 punkti.

 

Järgnesid Saar ja Kased (Aivar Saar, Avo Kask, Ravo Kask) ja Kadrina (Urmas Hinno, Tristan-Frederik Murumägi, Risto Murumägi). Üks kevadistest tšempionitest Urmo Kallakas pidi leppima 7. kohaga võistkonnas Pole Kuulnudki. 8. koha meeskonnast aga võis leida vigastuspausil oleva Reimo Tamme koos tuntud spordikilvarite Marko Siili ja Urmas Olljumiga.

 

Küsimused koostasid nii nagu kevadelgi Jaan Allik ja Kristo Raudam, seekord oli neile abiks ka Janar Filippov. Üritust toetasid lisaks Korvpalliliidule veel Hansaprint, Nike, FIFAA, Kalev/Cramo ja Tartu Rock.

 

 

Küsimused leiab SIIT.

Vastused leiab SIIT.

Tabeli leiab SIIT.

 

Kirja pani korraldajad

Jaan Allik

 

Sünnipäevad
Täna, 19. mai
Kert Aljasmäe (30)
Tarmo Hein (37)
Johan Kärp (47)
Andrus Lamp (59)
Tormi Niits (21)
Merilin Oidjärv (23)
Marii Pilv (27)
Kaivo Pullisaar (31)
Rando Reining (44)
Doris Reva (35)
Riho Rõõmus (41)
Homme, 20. mai
Anne Altermann (42)
Maarja Grünmann (16)
Erik Kaasik (19)
Kim-Erik Küttis (48)
Eva Möldre (42)
Aleksandr Nani (36)
Andres Pallon (30)
Roland Prii (28)
Reimo Pähn (32)
Sten Toel (32)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

G4S Noorteliiga: U18 finaalturniir 2019