Heiko Rannula ja Pärnu Sadam sai täna väga väärtusliku võidu

Pärnu alistas suurelt Valga-Valka (Valga mängijatele 3 tehnilist viga)

03.02.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid kolmapäeval Pärnu Sadam ja Valga-Valka/Maks&Moorits. Suure 86:62 võidu sai Pärnu Sadam .

Külalised piirilinnast mängisid ilma võistkonna liidri Jurijs Aleksejevsita, kes jäi teisipäevase Eesti Korvpalliliidu distsiplinaarkomisjoni otsuse kohaselt kohtumisest eemale Martin Paasoja löömise tõttu.

Valga-Valka näitas ka täna ebasportlikku mängu. Meeskonnale vilistati kolm tehnilist viga – Kristo Saagele kaks ning Valmo Kriisale üks.

Esimene poolaeg ei tundnud Valga lätlasest tsentrist väga suurt puudust. 20 minutit oli mäng tasavägine ja väga võitluslik ning lõppes Pärnu 37:31 eduseisul.

VÕTMEHETK

Kolmanda veerandi võitis Pärnu 28:9 ning kohtumine oli otsustatud. Suurt osa mängis Pärnu suurepärane visketabavus – 20st viskest tabati 13.

Neljandal perioodil ei suutnud Valga-Valka mängu muutust tuua ning lõpusireeni kõlades näitas tabloo Pärnu võidunumbreid 86:62.

PUNANE NIIT

Lühike pink sai Valgale saatuslikuks. Enamus mänguajast ainult seitset meest kasutanud Valga väsis teisel poolajal silmnähtavalt ning polnud jaksu noorte pärnakatega joosta.

MÄNGU TEGIJA

Pärnu Sadamal viskas kahekohalise arvu punkte viis mängijat. Kõige resultatiivsem oli Rain Raadik, kes tõi meeskonnale 15 punkti (sh väljakult visked 6/6) ja 11 lauapalli. Mark Dorris ja Robert Valge viskasd 13, Paulius Petrilevicius ja Mihkel Kirves 12 silma.

BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa resultatiivseim oli Edgars Krumins 17 punktiga, Viljar Veski, Kristaps Kanbergs ja Valmo Kriisa tõid meeskonnale 11 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Valga-Valkal oli väga halb viskepäev. Kolmeseid tabati 17,6% (6/34), kaheseid 32,3% (10/31) täpsusega. Pärnu Sadamal oli samad näitajad 38,9% ja 51,1%.

Lauavõitluses jäi peale Pärnu 45 vs 33, resultatiivseid sööte jagas Pärnu 17, Valga 10. Pärnu tegi 14 pallikaotust, Valga 12.

KURIOOSUM

BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa resultatiivseim mängija viskas oma 17 punkti omapärasel moel. Väljakult tabas ta 10st viskest 2, samas vabaviskejoonelt tabas 12st 12.

MIDA EDASI

Pärnu Sadam sai täna seitsmenda võidu 11 kaotuse kõrvale ning asub tabelis kuuendal kohal. BC Valga-Valka/Maks&Moorits on kaheksas kuue võidu ja 15 kaotusega.

Pärnu Sadam kohtub laupäeval kodusaalis TTÜ KK-ga, Valga-Valka/Maks&Mooritsal on järgmine mäng teisipäeval, kui sõidetakse külla Audentese SG/Noortekoondisele.