Alar Varrak

BC Kalev/Cramo sai Raplas dramaatilise võidu, TLÜ/Kalev ja TTÜ KK samuti võidukad

02.02.2016

Teisipäeval oli Alexela Korvpalli Meistriliigas kolm mängu. Lisaks Rakvere Tarva ja TLÜ/Kalev vahelisele kohtumisele võõrustas AVIS Rapla liigatabeli liidrit BC Kalev/Cramot. Mängu võitis BC Kalev/Cramo 85:82. Audentese SG/Noortekoondis võttis kodusaalis vastu TTÜ KK, kellele kaotati 70:83.

AVIS Rapla teatas täna, et William Artino lahkub mõlema poole kokkuleppel võistkonnast ning parimal juhul juba laupäevaks on klubisse oodata kahte uut pikka mängumeest. Nii et sisuliselt mängis täna Rapla ilma tsentrita.

Sellest hoolimata mängiti suurepäraselt, eriti esimesel poolajal, mis võideti 43:33. BC Kalev/Cramol ei mänginud põhimeestest ainukesena Sten-Timmu Sokk, mis teeb Rapla esituse veelgi muljetavaldavamaks.

Kolmanda veerandiga suutis Kalev vähendada vahe neljale punktile, 60:64. Cramo pääses kohtumist esimest korda juhtima 2.20 enne mänguaja lõppu, kui Rolands Freimanis tabas oma päeva ainsa tabava kaugviske.

Mängu lõpp oli väga pingeline ja täis lolle vigu Cramo mängijatelt. Kui mängida jäi vähem kui minut, oli Rapla 80:78 ees, kuid 50 sekundit enne normaalaja lõppu viis Cramo juhtima Rain Veidemani kolmepunktivise.

Rapla ei suutnud oma rünnakut realiseerida ning 17 sekundit enne lõppu suurendas Freimanis Cramo eduseisu kolme punktiliseks, 83:80.

VÕTMEHETK

Kui viis sekundit jäi mängida, tegi Mario Delaš Rapla mängijale Devin Brooksile vea, kes realiseeris mõlemad vabavisked. Koheselt tehti viga Veidemanile, kes tabas ka mõlemad vabavisked, seis 85:82 Cramole.

Sekund hiljem tegi Veideman ise väga lolli vea kolmepunktiviset sooritanud Oliver Metsalule, kellel oli võimalus mänguseis viigistada. Aga Metsalu viskas kõik kolm vabaviset mööda ning Cramo sai 85:82 võidu. Cramo pääses Raplast väga suure ehmatusega ning jätkab meistriliigat puhaste paberitega.

PUNANE NIIT

Hoolimata tsentri puudumisest jäi AVIS Rapla lauavõitluses alla kõigest 31 vs 35, kusjuures saadi Cramoga võrdselt 10 ründelauapalli. Võistkonna parim lauavõitleja oli see juures nende mängujuht Devin Brooks, kes võttis 10 lauapalli.

MÄNGU TEGIJA

Rolands Freimanise(pildil) vastu polnud AVIS Raplal kedagi kaitses panna, mille tõttu sai lätlane teha väga soliidse esituse – 23p+15lp, sh visked väljakult 9/15. Rain Veideman viskas 21 punkti ja tabas kolmeseid 4/7.

AVIS Raplat hoidis mängus Devin Brooks, kes oli üleplatsimees 26 punktiga ning lisaks sai ta 10 lauapalli. Indrek Kajupank viskas 20 ja Kristjan Voolaid 15 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Cramo oli kolmepunktijoone tagant palju täpsem – 39,4% vs 28,6%. Samas kaheseid tabas paremini AVIS Rapla – 61,1% vs 60,0%.

Cramo mehed jagasid resultatiivseid sööte 20, Rapla 14. Cramo tegi 11 pallikaotust AVIS Rapla 9 vastu.

DEBÜÜT

BC Kalev/Cramo särgis tegi täna debüüdi võistkonna kõige uuem lisandus Shawn King. King mängis 9 minutit ja 35 sekundit ning selle ajaga jäi tema arvele 1 punkt ning 4 lauapalli.

*     *     *

Kohtumine Rakveres Tarva ja TLÜ/Kalevi vahel kulges kui Ameerika mäed. Tarvas võitis esimese ja kolmanda veerandi vastavalt seitsme ja viie punktiga, kuid kaotas teise koguni 18-ga (15:33). Nii oli seis enne viimast veerandit TLÜ/Kalevi poolt vaadates 69:64.

Loomulikult omas Tarvas sellisel seisul koduplatsil veel head võimalust mängu tagasi tulla ja vabalt võidumõtteid hellitada. Kuid siis tabas Tarvast otsekui haamer Tehvandi tõusul ning „Kalle Kalev“ rühkis veerandaja võiduga 33:17 mäe otsa -  103:81...!

VÕTMEHETK

Neljanda veerandi algul tabas Kaido Saks järjepanu kolm kaugviset, Johnny Berhanemeskel tabas samuti paar korda ja Dominykas Milka niisamuti, misjärel seis oligi +20 TLÜ/Kalevile.

Lõpuks tõi Johnny Berhanemeskel 29p+4lp+3rs (visked 17/12), Dominykas Milka 20+11+3, Janis Vahter 15+5lp, Kaido Saks 14+6lp, Joosep Indermitte 9p, Zach Atkinson 8+3+2 ja Tom Droney 3+4+6. Kalevi poolel on  endiselt puudu Renato Lindmets ja Martin Jurtom, samuti Reimo Tamm.

Tarva edukamad olid: Roberts Stumbris 17p (3p 14/1!), Mario Paiste 16+3+4 (vv 12/10), Brandon Goode 15+4lp (9/6), Janari Jõesaar 12+9lp, Rannar Raap 11+3+2, David Haughton 8+7+2.

Omapärase kulgemisega mäng. Kuid protokollist tõde otsides näeme, et TLÜ/Kalev oli pea igas lõigus parem. Laud Kalevile 36-31, korvisöödud 17-9, pallikaotusi oli Tarval 19 Kalevi 17 vastu. Kahepunktivisked Kalevi kasuks 56 vs 48 %, kolmesed lausa 46 vs 6 % (Kalevil 24/11 ja Tarval 17/1...!), vabavisked ainsana kuulusid Tarvale – 87 vs 84 %.

*     *    *

Audentese SG/Noortekoondise ja TTÜ KK mäng oli samamoodi põnev, aga ilma dramaatilise lõputa. Pärast esimest poolaega juhtis TTÜ 44:37, kuid enne viimast neljandikku oli Audentes vähendanud vahe neljale, 58:62 noorte poolt vaadatuna. Viimase perioodi alguses tegid üliõpilased aga 12-3 spurdi, suurendades vahe 13 punktile. Sama suur oli TTÜ KK eduseis lõpusireeni kõlades, 83:70.

TTÜ resultatiivseim oli Kiur Akenpärg 22 punktiga, Rait-Riivo Laane viskas 18 ning Toomas Raadik 14 silma.

Üleplatsimees oli Audentese noorkorvpallur Kregor Hermet, kelle arvele jäi 23 punkti; Siim-Markus Post viskas 18 silma.

MIDA EDASI

Tabelit juhib BC Kalev/Cramo 24 võiduga, TLÜ/Kalevil on kirjas 10 võidu ja kaheksa kaotust ning tänu tänasele võidule ning Rapla kaotusele tõusti kolmandaks. AVIS Rapla langes neljandaks kümne võidu ja üheksa kaotusega. Rakvere Tarvas on viies seitsme võidu ja kümne kaotusega, TTÜ KK on seitsmes seitsme võidu ja 13 kaotusega ning Audentese SG/Noortekoondis on üheksandad 19 kaotusega.

BC Kalev/Cramol on järgmine kohtumine pühapäeval, kui VTB Ühisliiga mängus kohtutakse Loimaa Bisonsitega. TLÜ/Kalev ja AVIS Rapla kohtuvad laupäeval omavahel Raplas. Rakvere Tarvas võõrustab reedel Delfi TV eetris TÜ/Rocki. TTÜ KK sõidab laupäeval külla Pärnu Sadamale ning Audentese SG/Noortekoondis võõrustab nädala pärast Valga-Valka/Maks&Mooritsat.