Valga/Maks & Moorits sai Balti liigas napi kaotuse

17.12.2014

Balti liigas oli Valga/Maks & Moorits külla sõitnud Lietkabelise meeskonnale Leetu. Valga meeskond küll võitles, kuid pidi võõral väljakul tunnistama Lietkabelise 85:81 paremust.

Kohtumist alustas paremini Lietkabelis, kes sai kiire algedu. Valga oli alguses veidi kohmetunud, kuid iga minutiga Eesti klubi mäng paranes ning esimese veerandaja lõppedes oli seis juba nende kasuks 21:19. Teisel veerandil haaras juhtohjad taas enda kätte kodumeeskond, kes oli puhkepausil teinud oma mängu korrektuurid, muutudes iga minutiga aina aktiivsemaks. Kuigi leedukad mängisid head korvpalli ei olnud ka Valga oma viimast sõna öelnud, püsides kindlalt Lietkabelise kannul. Siiski juhtis esimese poolaja järel kohtumist Leedu meeskond 45:39.

Teisel poolajal jätkus mäng Lietkabelise vedamisel. Kodumeeskond oli kodupubliku ees kindel, kasvatades esimest korda kohtumise jooksul oma eduseisu kahekohalise arvu punktideni. Hoida neil seda edu ei õnnestunud, kuna enne otsustavat kümmet minutit oli vahe taas vähenenud ning Lietkabelis peal 69:63. Viimasel veerandajal läks kohtumine pingeliseks. Suure tahtega jõudis Valga hetkeks viigini, kuid enamaks polnud Eesti meeskond täna võimeline. Lietkabelis tabas otsustavatel hetkedel hästi vabaviskeid, võttes vajaliku 85:81 võidu.

Ivan Nelybov oli Lietkabelise resultatiivseim 21 punktiga. Teda toetasid Zygimantas Jonusas 16, Evaldas Zabas ja Dainius Salenga 14 punktiga. Valga poolelt tõi Reinis Strupovics 25 silma. Nii Jurijs Aleksejevs kui ka Edgars Krumins lisasid 14 silma.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu