Birgit Piibur

Hea kaitse tõi 1182 Tallinnale Riias edu

23.01.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas sai meie klubidest täna ainsana võidurõõmu tunda 1182 Tallinn, kes TOP6 turniiril alistas võõrsil Riia TTT Juuniorite võistkonna 60:44 (29:19). Ühtlasi oli see ühe kaotuse kõrval 1182-le esimeseks vahegrupiturniiri võiduks.

Mängu murdepunkt leidis Riias aset mängu teisel veerandil. Pärast 9:12 kaotatud avaveerandit avaldasid 1182 tagamängijad eesotsas Pirgit Püü, Birgit Piiburi ja Marit Maaringuga vastasele sedavõrd survet, et nood ligi pool veerandaega püsisid nullil, misjärel 1182 läks vaheajale juba kümnepunktises eduseisus.

Teisel poolajal mängu vaekauss ei muutunud - 1182 kontrollis mängu ning viis mängu edukalt võidusadamasse. Väärt võit, eriti võõrsil, ohtliku konkurendi üle. Kui 1182 tahab olla kõrges mängus, siis TTT J., RSU/Merksi ja LU-d tulebki võita.

"Mänguga väga rahul ei saa olla, kuid see on TOP 6 ja iga võit on oluline. Nägin, et mõned asjad tulevad juba päris hästi välja, aga veel on vaja tööd teha ja vaeva näha," ütles lühidalt kokkuvõtteks peatreener Howard Frier. "Võidu järgi tulime ja saime oma võidu kätte,“ lisas Gerly Kostla, naiskonna treener.

1182 võitis laua 45-38, korvisöödud 17-15, pallikaotusi tegi Eesti klubi 20 TTT Juuniorite 28 vastu. Kahepunktivisked 1182 kasuks 38 vs 31 %, kolmesed TTT-le 31 vs 25 % (täna vaid 12/3) ning vabavisked 1182-le 79 vs 43 %.

Pirgit Püü tõi 16p+4rs (visked 10/7, sh 3p 2/2), Birgit Piibur 8+5+3, Marit Maaring 9+2+4, Shaquanda Wiggins 4+8lp, Janett Perv 6p, Annika Köster 5+5+2.

*       *       *

Kurb oli tulemus teises meie jaoks olulises TOP6 mängus, kus Riia TTT esindusnaiskond võitis kodus mulluse liiga pronksi Tallinna Ülikooli koguni 122:43 (58:23). Teisel poolajal, nagu TTT-le sel hooajal omane, kruviti vahet veelgi juurde.

Numbritest ka: laud TTT-le 38-28, korvisöödud 28-11, pallikaotusi neil 10, meil 34. Kahepunktivisked TTT kasuks 60 vs 29 %, kolmesed täpselt samamoodi 60 vs 29 %, vv 81 vs 73 %.

Ieva Kraština tõi lätlannadele 29+7lp, Anda Eibele 19+7rs, Liene Prede 17 ja Zenta Melnika 17+14+4. Janeli Lilleallik tõi 14 p, Trine Kasemägi 10, Ege-Ly Viirmaa 9+3rs, Kayla Mobley 6+10lp.

Läti klubide omavahelises mängus alistas SK Cesis Läti U16 esinduse 66:48.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru