TLÜ/Kalevile oli laupäevane võit viies viimasest kuuest mängust

TLÜ/Kalev alistas põnevusmängus Pärnu Sadama

23.01.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas oli laupäeval kavas üks kohtumine, milles TLÜ/Kalev võõrustas Kalevi Spordihallis Pärnu Sadamat. Kohtumise võitis TLÜ/Kalev 91:83

Esimesed kaks veerandaega olid teineteise peegelpildid. Esimest perioodi domineeris täielikult Pärnu Sadam, eriti kaitses. Pärast 10 mänguminutit juhtisid suvepealinlased 23:10. Oma osa Kalevi väiksel punktiskooril oli koduvõistkonna kohutavas 25% visketabavuses.

Teisel veerandil hakkasid Kalevi pallurite visked märksa paremini tabama ning 3.23 enne poolaja lõppu jõuti viigiseisuni 34:34. Kokku viskas TLÜ/Kalev teisel perioodil 31 punkti ning riietusruumidesse minnes näitas tabloo viigiseisu 41:41.

VÕTMEHETK

Kuigi TLÜ/Kalev kontrollis teist poolaega, minnes vahepeal juba 10 punktiga juhtima, võitles Pärnu südilt tagasi ja kodumeeskond pidi lõpuni pingutama. Otsustavaks sai aga Joosep Indermitte kolmene 3.40 enne mängu lõppu, mis suurendas vahe taas kümnele ning järgneval rünnakul Dominykas Milka visatud kahene 3.02 enne lõppu. Sellest august ei tulnud enam Pärnu välja ning kohtumise võitis TLÜ/Kalev 91:83.

PUNANE NIIT

Pärnu Sadama kõige uuemal leegionäril Mark Dorrisel oli enne viimast veerandit kõigest kolm punkti. Kuigi viimasel veerandil viskas ta 9 punkti, tulid need liiga hilja. Samuti sooritas ta võistkonna 10st pallikaotusest tervelt viis.

MÄNGU TEGIJA

TLÜ/Kalevi kõige uuem lisandus Dominykas Milka tõi täna 23 punkti ja 15 lauapalli, visked väljakult 10/15. Johnny Berhanemeskel(pildil) lisas 21, Kaido Saks 17 silma.

Pärn resultatiivseim oli Paulius Petrilevicius 22 punkti. Lisaks võttis ta maha ka 10 lauapalli.

STATISTIKA EI VALETA

TLÜ/Kalev näitas suurepärast visketabavust. Kahepunktiviskeid tabati 56,3%, kolmeseid 36,0% ja vabaviskeid 90,9% täpsusega, Pärnu Sadamal olid vastavad näitajad 50%, 21,4% ja 64,3%.

Lauavõitluses jäi napilt 41 vs 38 peale TLÜ/Kalev, kes jagas ka ühe resultatiivse söödu rohkem – 13 vs 12. Pallikaotusi tegi Pärnu Sadam 10, TLÜ/Kalev 13.

NII NAD RÄÄKISID

TLÜ/Kalevi mängija Kaido Saks TV6-le ja Delfi TV-le: „Kas nüüd just meil hea hood on sees, aga me proovime iga päevaga paremaks minna. Mängu algused on meil vahest, et ei saa käima. Milka on väga hea vend ja ta mängib meeskonna heaks hästi, räägib ka hästi.

Rollid on enamjaolt paigas, aga teeme palju pisivigu ja kui ühe mängu peale neid kokku lugeda, on neid palju, aga iga mänguga lähme paremaks. Me ootame kindlasti Reimo (Tamme – toim.) ja Renato (Lindmetsa – toim.) tagasi, nendest on kõva abi kindlalt. Proovime mõlemas liigas teha maksimumi. Mida rohkem võita, seda parem.

Pärnu Sadama treener Heiko Rannula(pildil) TV6-le ja Delfi TV-le: „Mängu algusega olen väga rahul. Rääkisin palju meestele, et mängu algus on väga tähtis, kõik tulid sajaga peale. Tulin teise algrivistusega ka, kui tavaliselt, kõik on võitlejad vennad.

Võib olla nemad tulid natukene pehmelt peale ja kui teisel veerandil panid nemad teise käigu sisse, siis jäime pehmeks. Nemad said otsustavatel hetkedel ründelauad kätte, panid korvialt 2+1 ära. Ma ei saa öelda, et meil ainult füüsiliselt jõust jääb puudust, aga pigem mentaalsest sitkusest, et tähtsatel momentidel ära kannatada. Me ei ole võimelised viskama 90 punkti, peame kaitses paremini mängima.

Dorrise ja Järvelaineni kohta ei saa midagi halba öelda, ilmselgelt olen pidanud mänguplaani muutma. Mängustiil on palju erinev varasemast. Väga palju jääb pall seisma, väga palju mängime palli korvi alla ja väga raskelt tuleb see sealt välja. Ma ei ole rahul mängupildiga, aga töötame selle kallal, et saada seda paremaks. Praegu me viiekesti kokku ei klapi.“

*     *     *

MIDA EDASI

TLÜ/Kalev sai täna kaheksanda võidu kaheksa kaotuse kõrval ning turniiritabelis asutakse neljandal kohal, ühe võidu/kaotuse kaugusel AVIS/Raplast. Pärnu Sadam on tabelis seitsmes viie võidu ja 11 kaotusega.

TLÜ/Kalev peab järgmise mängu kolmapäeval, kui mängitakse võõrsil Riia Baronsiga. Reedel kohtutakse viimases Kalevi Spordihalli mängus enne selle renoveerimist TTÜ KK-ga. Pärnu Sadam kohtub kolmapäeval Kedainai Nevezisega võõral väljakul Balti liiga põhihooaja viimases mängus, laupäeval võõrustatakse Audentese SG/Noortekoondist.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru