Rakvere Tarvas sai täna kolmanda võidu järjest

Rakvere Tarvale ja TÜ/Rockile suured võidud Alexela KML-is

22.01.2016

Reedel oli Alexela Korvpalli Meistriliigas kavas kaks mängu. Rakvere Tarvas alistas koduväljakul AVIS Rapla  90:70 (48:33) ning TÜ/Rock võitis võõral väljakul TTÜ KK 92:57 (52:22).

Nii Rakvere Tarval kui AVIS Raplal pole viimasel ajal väga hästi läinud. Tarva meeskond jäi hiljuti ilma oma kahest leegionärist, aga samas pärast nende lahkumist on mängumasin justkui paremini tööle ning oli võidetud kaks mängu väga suureskooriliselt.

AVIS Rapla on kuu aega olnud ilma keskmängijata ning nende mäng on alla käinud. Pärast Domagoj Bubalo lahkumist on võetud vastu kaotusi ning selle sama nädala alguses kaotati teisipäeval 26 punktiga TLÜ/Kalevile.

VÕTMEHETK

Sarnaselt AVIS Rapla viimasele kohtumisele osutus neile ka täna saatuslikuks teine veerand. Esimene veerand lõppes Tarva 24:16 juhtimisel, kuid teisel veerandil lagunes Rapla mäng ning Tarvas alustas perioodi 14-5 spurdiga. Poolajaks juhtis Tarvas 48:33 ning pärast kolmanda veerandit 71:49.

Viimasel neljandikul jõudis Rapla küll üheksa punkti kaugusele, kuid sellest ei piisanud ja Tarvas sai kirja 90:70 võidu.

PUNANE NIIT

Mõlemal võistkonnad kasutasid väga lühikest rotatsiooni – Tarvas kasutas terve mängu sisuliselt ainult seitset mängumeest nagu ka AVIS Rapla teisel poolajal.

AVIS Rapla seisu tegi väga hapuks William Artino ja Sander Saare vigastada saamised.

MÄNGU TEGIJA

Roberts Stumbris oli Rakvere Tarva kõige resultatiivsem mängija 21 punktiga. Janari Jõesaar(pildil) tegi suurepärase kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga.

AVIS Rapla kasuks viskas Devin Brooks 21 punkti.

STATISTIKA EI VALETA

Rakvere Tarvas sai 20 ründelauapalli AVIS Rapla 9 vastu. Kokku võideti lauavõitlus 43 vs 30. Koduvõistkond tegi 13 pallikaotust külaliste 16 vastu.

Kahepunktiviskeid tabas paremini Rapla 48,4% vs 47,1%, kolmeseid Tarvas 33,3% vs 31% nagu ka vabaviskeid 72% vs 56,5%.

NII NAD RÄÄKISID

Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber Delfi TV-le: „Eks mul ole valus natukene ja ma arvan, et kui poisid on südamega valmis ega me meelega neid värke ei tee ja kui juhtumisi tuleb, oleme õnnetud meeste lahkumise üle. Samas meeskonnahing, tundub, on teatud persoonidel välja löönud, Raap, Mario, Reinis, see on nii vägev ja seda saab nautida. Enesekindlus, mis poistel sees on, on nende oma ja see on nende võit. Minu värk on see, et ma vahele ei sega.

Eks ma ikka pelgan Raplat, Kuusmaa teeb head tööd. Need mehed, kes seal mängivad - nad on tugevad, kiired ja on kõvasti vaeva näinud. Nende üle on võit eriti magus, sest nemad siia kaotama ei tulnud ja nende tabeliseis näitab ka, et nad on kenasti mänginud.

Eks me ikka vaikselt vaatame ringi ja midagi, mäng korraga ja eks näeb, mis saab."

AVIS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfi TV-le: "Võitluslikkuse koha pealt pole võistkonnale etteheiteid, mängiti 40 minutit lõpuni. Mängutulemus peegeldub ründelaudades ja see oli meil esimene punkt, mida rääkisime enne mängu - mänguvõti on lauavõitluses lauapallides. Seal me jäime alla, oma eksimused kaitsetaktikas. Sinna nahka see läks, et kui Rapla teeb 60 rünnakut ja Rakvere 75, siis seal see 20 punkti peegeldub.

Meil pole praegu head seisud. Loodame, et lähinädalate jooksul leiame keskmängija ja küll kõik paika loksub. Hetkel on meil balanss väljas, meil ei ole korvialust mängu, on ainult transition offense või enamjaolt rõhutud viskele. Korvialune mäng on puudu. Nii kurb kui see ka pole, ainukene pikk, kes meil esimene poolaeg mängis (William Artino - toim.), ei taha aru saada, et kui ta palli saab, tullakse talle kahekesti peale, et paneks korraks välja söödu. Mängumõistus ja lugemine on meil sassis.

Silmapiiril on palju keskmängijaid olnud ja paljud on näppude vahelt ära pudenenud. Rollimängijat ei taha siia tuua. Olen ikkagi nõus loovutame punkte tabeliseiss, aga mõeldes sellele, et play'offid on seeriad ja kui me pikaga täppi paneme, siis pole vahet kas alustad neljandalt, viiendalt või kuuendalt positsioonilt. Vahe on siis, kui kukud seitsmendaks."

*     *     *

Teises kohtumises võõrustas TTÜ KK TÜ/Rocki. Ilma Evaldas Zabase, Kristen Meistri, Tanel Kurbase ja Brian Harperita mänginud Rock otsustas kohtumise saatuse juba esimesel poolajal, mis võideti tervelt 52:22. jaan. Teisel poolajal hoiti eduseisu ning pärast 40 mänguminutit näitas tabloo Rocki 92:57 võitu.

Kohtumise resultatiivseim oli Gert Dorbek, kes viskas 19 punkti, Timo Eichfuss ja Karolis Petrukonis lisasid 16. TTÜ KK kasuks tõi Toomas Raadik 16 silma.

TÜ/Rock näitas suurepärast visketabavust – kaheseid tabati 55,8%, kolmeseid 40,9% täpsusega (TTÜ KK-l samad näitajad 51,4% ja 16,7%). Lauavõitluses jäi peale TÜ Rock 37 vs 23 ning pallikaotusi tegi TTÜ 16 vs Rocki 6.

MIDA EDASI

Rakvere Tarvas sai kirja hooaja seitsmenda võidu üheksa kaotuse kõrvale. Sellega asutakse tabelis viiendal kohal. AVIS Rapla sai reedel seitsmenda kaotuse üheksa võidu kõrvale ning asutakse kolmandal kohal. TTÜ-l on pärast tänast kirjas kuus võitu ja 11 kaotust, asukoht kuues ning TÜ/Rock on teine 18 võidu ja kolme kaotusega.

Rakvere Tarval on teisipäeval ja kolmapäeval kaks viimast Balti liiga põhihooaja mängu Lätis, AVIS Rapla võõrustab teisipäeval Valmiera. TTÜ KK sõidab samuti teisipäeval külla BC Valga-Valka/Maks&Mooritsale ning TÜ/Rock sõidab kolmapäeval Itaaliasse, mängimaks FIBA Europe Cup’i m’gu FoxTown Cantuga.

N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu