TLÜ/Kalev noppis täna järjekordse võidu

Triobeti BBL: TLÜ/Kalev hävitas AVIS Rapla, Pärnu Sadam võitis viimase sekundi viskest

19.01.2016

Teisipäeval oli Balti liigas kaks kohtumist. Kalevi Spordihallis sai TLÜ/Kalev hävitava 83:57 võidu AVIS Rapla üle, Pärnu Sadam alistas samal ajal Mark Dorrise viis sekundit enne sireeni tehtud viskest Riia Baronsi 74:73.

AVIS Rapla ja TLÜ/Kalev olid hooajal varem kolm korda kohtunud ning kaks suureskoorilist võitu oli korjanud Rapla. TLÜ/Kalev oli saanud ühe, 21 punktilise, võidu.

VÕTMEHETK

Teise ja kolmanda veerandi võitis TLÜ/Kalev kokku 45:24. Kalev näitas selle 20 mänguminuti jooksul igas mänguelemendis suurt ülekaalu ning teisel poolajal ei jätnudki Raplale vähematki võimalust. Neljandal veerandil kasvas vahe juba korraks 35 punktiliseks, aga AVIS Rapla suutis seisu natukene soliidsemaks teha. Lõppskoor 83:57.

PUNANE NIIT

AVIS Raplal oli uskumatult halb viskepäev. Neljanda veerandi alguses oli võistkonna visketabavus 24%, mängu lõpuks see natukene tõusis 28%. Selliste protsentidega pole mitte ühegi võistkonna vastu lootst ning täna sai see neile saatuslikuks.

MÄNGU TEGIJA

TLÜ/Kalevi poolt on raske eraldi välja tuua kuna kõik mängisid suurepäraselt. Resultatiivsemateks mängijateks olid Dominykas Milka ja Thomas Droney, kes viskasid 20 punkti. Milka võttis maha ka 8 lauapalli. Johnny Berhanemeskeli arvele jäi 12 punkti ja 10 lauapalli.

AVIS Rapla eest tegi kõige soliidsema mängu Martin Paasoja, kes tõi kaotajatele 14 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Suurim erinevus on lauapallides. TLÜ/Kalev sai 51 lauapalli AVIS Rapla 35 vastu. Üleüldist visketabavust sai juba mainitud, kuid kolmeste protsent jäi mainimata. Rapla tabas 26 kolmepunktiviskest kõigest 5, protsendiks 19(!!!). TLÜ/Kalevi kolmepunktivisete protsent polnud palju etem (25), aga see eest oldi korvi alt palju efektiivsemad – 51% vs 34%.

Pallikaotusi tegi TLÜ/Kalev 11, AVIS Rapla 12, resultatiivseid sööte jagas „väike Kalev“ 19, Rapla 13.

KÕIKE VÕIB VEEL JUHTUDA

Mõlemad võistkonnad on koha Balti liiga play-off’is juba kindlustanud, A-alagrupis on Rapla kolmas, TLÜ neljas. Kui aga viimastes mängudes peaks Rapla kaotama ning TLÜ võitma, siis Kalev tõuseb kolmandaks ning Rapla langeb neljandaks.

*     *     *

Teises Balti liiga kohtumises võõrustas Pärnu Sadam Riia Baronsit. Et Pärnul oleks võimalus saada kõrgem asetus play-off’ideks ning säiliks võimalus tõusta alagrupis viiendaks, vajasid nad hädasti võitu.

Sisuliselt terve mängu umbes viie punktilises kaotusseisus olnud Pärnu Sadam läks esimest korda mängu juhtima 30 sekundit enne lõppu, kui Mihkel Kirves tabas kahese. Vastastel oli vastus kiire tulema ning 21 sekundit enne lõppu oli Barons juba juhtimas.

Järgmisel Pärnu Sadama rünnakul viskas Mark Dorris kahese mööda, kuid õnnelikul kombel jäi pall Pärnule ning 11 sekundit aega viimaseks rünnakuks. Viis sekundit enne lõppu sooritas Dorris kahepunktiviske, mis kukkus läbi korvirõnga.

Viimane Baronsi rünnak ei õnnestunud ning Pärnu sai väga magusa 74:73 võidu.

Võidukorvi tabanud Mark Dorris oli võistkonna resultatiivseim 17 punktiga. Üleplatsimees oli Arturs Ausejs 20 silmaga.

Pärnu Sadama visketabavus väljakult oli 45%, Riia Baronsil 46%. Lauavõitluse võitis Pärnu 40-34 ning pärnakad jagasid 17 resultatiivset söötu Baronsi 15 vastu.

*     *     *

MIDA EDASI

Nagu varem mainitud, siis A-alagrupi seis on intrigeeriv. AVIS Raplal on seitse võitu ja neli kaotust, TLÜ/Kalevil kuus võitu ja viis kaotust. Pärnu Sadam on hetkel A-alagrupi viimased kahe võidu ja üheksa kaotusega. Enne viimast vooru on mitu stsenaariumi.

Juhul, kui AVIS Rapla võidab, siis ollakse kindlalt kolmandal kohal hoolimata, kui TLÜ peaks ka võitma. Kui AVIS Rapla peaks kaotama ja TLÜ/Kalev võitma, siis Kalev tõuseb kolmandaks ja Rapla neljandaks. Kui TLÜ/Kalev kaotab, siis ollakse neljandad.

Pärnu Sadam on hetkel seitsmendad, aga heal juhul võivad tõusta nad viiendaks. Selleks peavad nad viimases mängus võõral väljakul Nevežist võitma ning lootma, et Barons kaotab TLÜ/Kalevile. Kui aga ise kaotatakse, jäädakse viimaseks.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu