Rait Käbini võistkonnal oli paar ärevat momenti, kuid Valgast tullakse koju võiduga

TTÜ KK ei lasknud Valgal imelist tagasitulekut vormistada

16.01.2016

Laupäeva ainukeses Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid Valga-Valka/Maks&Moorits ja TTÜ KK. Teisel veerandil juba 25 punktiga juhtinud TTÜ lasi viimasel veerandil tulla vastastel nelja silma kaugusele, kuid lõpuks saadi võõral väljakul 86:76 võit.

Esimene veerandaeg ja poolaeg kuulus täielikult üliõpilastele. Esimese 20 mänguminuti jooksul oli Valga kaitse oma tavalises „headuses“ – poolajaga lasti visata 51 punkti, ise skoorides 31.

Teisel veerandil tegi TTÜ 26:20 eduseisult 6 minutiga 24:5 vahespurdi, minnes juba ette 50:25 ning võis arvata, et mäng ühel pool. Perioodi lõpus suutis Valga siiski vahe vähendada 19le silmale, 51:32.

Teisel poolajal läks Valga üle maa-ala kaitsele ning see töötas. Vahe saadi vahepeal juba kaheksa silma peale ning viimasele veerandile mindi vastu TTÜ 10 punktilises eduseisus, 68:58.

VÕTMEHETK

Viimasel neljandikul tundus juba, et Valga teebki imelise tagasituleku, saades vahe neljale silmale, kui mängida oli 7.17. Kuid TTÜ särgis tõusid vajalikel momentidel esile Kiur Akenpärg ja Kristjan Kitsing, kellel oli Valgale vastus olemas. Need kaks meest vastasid 9:0 spurdiga ning viisid TTÜ juba 13 silmaga ette. Sellega oli mäng ka tehtud ning lõpuvile kõlades näitas tabloo TTÜ 86:76 võitu.

PUNANE NIIT

BC Valga-Valka/Maks&Moorits näitas kohutavat tabavust kolmesejoone tagant. Koduväljakul mänginud võistkond viskas esimesed 13 kolmest mööda kuni Valmo Kriisa tabas 14ndal üritusel 50 sekundit enne esimese poolaja lõppu.

Mängu tuldi tagasi tabavate kaugvisetega, aga kohtumise lõpus, kui vahe oli saadud juba alla 10 punkti, ei suudetud enam ühtegi tabada. Lõppkokkuvõtteks tabati kolmeseid 8/13.

MÄNGU TEGIJA

Kristjan Kitsing(pildil) on terve hooaja vältel olnud TTÜ vaieldamatu liider ning täna polnud erand. Ta viskas24 punkti, sh TTÜ viimased 10, ning võttis maha ka 10 lauapalli. Toomas Raadik sai kirja võimsa kaksikduubli 20 punkti ja 16 lauapalliga, Kiur Akenpärg lisas omapoolt 19 silma.

BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa liider oli Jurijs Aleksejevs, kes tõi meeskonnale 21 punkti. Vanameister Valmo Kriisa, kes oli tagasituleku peamine vormistaja, viskas 16 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Võiduvõtmeks oli TTÜ KK kolmeste parem tabavus. Nagu juba varem mainitud, siis Valga tabas 31st viskest 8, protsendiks 25,8. TTÜ-l oli kolmeste tabavusprotsent 37.

Kahepunktiviskeid tabas paremini Valga-Valka, 61,8% vs 54,3%. Lauavõitluses võimutses TTÜ 40 vs 33, sh TTÜ sai 13 ründelauapalli ning mõlemad võistkonnad tegid 8 vaheltlõiget.

HEA HOOG

TTÜ KK on hoolimata nõrgast teisest poolajast saanud oma mängumasina väga korralikult käima. Viimasest viiest mängust on kirjas neli võitu ja ainult üks kaotus, sh koduses liigas on võidetud neli kolm mängu järjest.

MIDA EDASI

TTÜ KK sai kirja kuuenda võidu 10 kaotuse kõrvale ning asub tabelis kuuendal kohal. BC Valga-Valka on kogunud 5 võitu ja 11 kaotust, asudes kaheksandal kohal.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits järgmine Eesti meistriliiga mäng on teisipäeval, kui võõrustatakse BC Kalev/Cramot. TTÜ KK peab järgmise kohtumise esmaspäeval, mängides koduväljakul Balti liigas Barsy vastu. Reedel kohtutakse meistriliigas TÜ/Rocki, keda esimeses kodumängus võideti.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu