Birgit Piibur

1182 tunnistas Catzi selget paremust (L kell 14 TLÜ-Catz Delfi TV-s)

15.01.2016

Täna Eesti-Läti Ühisliigas oma esimese välismängu pidanud Lappeenranta Catz alistas Audentese Spordihoones 1182 Tallinna 82:66 (47:33). Seega - soomlannad on ühisliiga TOP6-turniiri alustanud kahe võiduga kuna mõlemad meie klubid on veel võiduta.

Otsustavaks sai sedakorda teine veerand. Kui mängu alguse kaotusseisust tuli 1182 välja ja jõudis järele 18:21, siis sellele järgnenud Catzi 18:6 vahespurdile polnud 1182 täna midagi väärilist vastu panna - jäädi taha 24:39.

Kolmandal veerandil vahe püsis. Viimase veerandi alguses tõi Birgit Piibur 1182 justkui haardeulatusse - 52:64, kuid Catzi tugitalad Jennifer Schlott ja Jelena Rešetko viisid "kassipreilid" taas turvalisematesse vetesse. Varsti oli 20 punkti vahet laual ning lähemale sai 1182 vaid lõpus.

"Ma ei taha otsida vabandusi," sõnas 1182 peatreener Howard Frier küllalt löödult ETV-le. "Meie eesmärk on endiselt jõuda TOP6 turniiril kahe tugevama hulka. Me saame nende vastu kindlasti hakkama, aga praegu ei lähe meil lihtsalt nii hästi. Mängupildist oli näha, et suurem tahtmine tuli nende mitte meie poolt. Rääkisime enne mängu, et see on meie jaoks nii oluline mäng, aga vastased tahtsid rohkem."

Pirgit Püü lausus kokkuvõtvalt: "See (loe: Catzi - toim.) intensiivsus ja nende füüsiline vorm - kõik lauapallid ja lahtised pallid - see on tegelikult ikka päris teine tase."

Eestlannade paremad olid: Pirgit Püü 14 p+6rs, Mailis Pokk 13+8lp, Birgit Piibur 13+4+6, Marit Maaring 9+4+3 Hädas olid täna meie pikemad mängijad: Shaquanda Wigginsilt 12 minutiga 2p+4lp ja Annika Köster 20 minutiga 4p+1lp.

Catzi resultatiivseim oli Chandrea Jones 21+8+4, Jennifer Schlott 18p, Chandra Harris 18+10lp, Jelena Rešetko 12+14+6. Soome naiskonna 82-st punktist viskasid võõrleegionärid täna lausa 71 !!!

Järgmise ühisliiga kohtumise peab 1182 Tallinn 23. jaanuaril Lätis, kui kell 19.00 minnakse vastamisi TTT-Juniors naiskonnaga.

Laupäeval kell 14 kohtub Catz Tallinna visiidi teises kohtumises TLÜ-ga. Mäng peetakse ikka Narva mnt-l, TLÜ sportmängude saalis.

N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu