Rock sai täna koduses liigas 17 võidu

TÜ/Rock alistas tänu 13:0 vahespurdile TLÜ/Kalevi

15.01.2016

Reedel oli Alexela Korvpalli Meistriliigas üks kohtumine, milles TÜ/Rock võõrustas TLÜ/Kalevit. Tartu Ülikooli Spordihoones peetud kohtumise võitis Rock 97:88.

Esimene poolaeg oli väga võrdne ning kumbki meeskond ei juhtinud rohkem kui nelja punktiga. Esimene veerand lõppes viigiseisult 27:27, poolajaks oli kahepunktilise edu sisse mänginud TÜ/Rock.

VÕTMEHETK

Mängus toimus murrang kolmandal veerandil TÜ/Rocki 58:55 eduseisul. Sellelt seisult tegid taaralinlased kolme minutiga 13:0 vahespurdi, minnes juba 16 punktiga ette ning mäng oli sisuliselt tehtud.  Enne viimast perioodi oli tablool seis 73:63 ning kuigi TLÜ/Kalev jõudis viimasel minutil veel 5 punkti kaugusele, siis Tanel Soku kaks tabavat viset otsustasid mängu saatuse. Lõpusireenil näitas tabloo Rocki võitu 97:88.

PUNANE NIIT

See on TLÜ/Kalevile teine mäng järjest, kus nende kaitse ei ole pidanud. Teisipäevases võidumängus lasti BC Valga-Valka/Maks&Mooritsal visata 100 punkti, kuid see mäng suudeti võita visates ise 108 punkti. Täna lasti Rockil skoorida 97 silma, mida on ilmselgelt liiga palju.

MÄNGU TEGIJA

Rocki mängija Evaldas Zabas päästis tiimi hullemast. 28 ja poole mänguminutiga tõi ta võitjatele 26 punkti (vabavisked 10/10), jagas viis resultatiivset söötu ning võttis maha 4 lauapalli.

TLÜ/Kalevi resultatiivseim oli Thomas Droney 24 punktiga ning lisas kuus resultatiivset söötu ja 5 lauapalli.

STATISTIKA EI VALETA

TÜ/Rock võitis kohtumise tänu paremale visketabavusele.  Kaheseid tabati 57,8% vs Kalevi 49,0%, kolmeseid 43,5% vs Kalevi 30,4%. TÜ/Rock realiseeris vabaviskeid 78,9% täpsusega (15/19), TLÜ/Kalev 65,4% (17/26).

Lauavõitluses jäi peale Rock 35 vs 31, kes jagas ka rohkem resultatiivseid sööte 21 vs 15. Pallikaotusi tegi Rock 11 vs TLÜ/Kalevi 5.

SUUREPÄRANE LEID

TLÜ/Kalev ridades tegi uuel aastal võistkonda lisandunud Dominykas Milka oma neljanda mängu ning nagu eelnevates kohtumistes, tegi ta reedel suurepärase esituse. Täna jäi tema arvele 22 punkti ja 12 lauapalli. Tema nelja mängu keskmised näitajad on 25,5 punkti, 8,4 lauapalli, sh 4,5 ründelauapalli. Lisaks näitab ta suurepärast visketabavust – väljakult tabab ta 60,3% ning vabaviskejoonelt 79,4% täpsusega.

MIDA EDASI

TÜ/Rock teenis täna meistriliiga 17 võidu kolme kaotuse kõrvale ning asub tabelis teisel kohal. TLÜ/Kalev on neljandal kohal seitsme võidu ja kaheksa kaotusega.

TÜ/Rock kohtub teisipäeval FIBA Europe Cup sarjas kodusaalis prantsuse klubiga Elan Chalon. TLÜ/Kalev peab oma järgmise mängu samuti teisipäeval, kui võõrustatakse Balti liigas AVIS Raplat.