Ootamatud tegijad: Janari Jõesaart assisteerib Madis Šumanov (paremal). Ain Liiva fotod

Avariilised omavahel: Rakvere Tarvas lõi kodus kindlalt Pärnut

14.01.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas oli täna üks kohtumine, milles Rakvere Tarvas võõrustas Pärnu Sadamat. Ühepoolse mängu võitis Tarvad 89:64 (48:33). Turniiritabelis on viimasest seitsmest kohtumisest viis võitnud Rakvere nüüd viiendal real.

Võistkonnad olid üks kord varem kohtunud ning tookord, novembri alguses, jäi kahe punktiga peale Pärnu. Selle põhjal võis oodata tasavägist mängu, kuid see jäi olemata.

VÕTMEHETK

Teisel veerandil jõudis Pärnu vahepeal juba 12-punktiliseks paisunud kaotusseisu vähendada kuuele. Siis võttis Andres Sõbra aja maha ning seisult 33:27 lõpetati esimene poolaeg 15:6 spurdiga, juhtides vaheajaks 48:33. Sisuliselt oli mäng tehtud ning teisel poolajal ülemäära huvitavaks ei läinud. Pärast kolmandat veerandit juhtis Tarvas 68:42 ning kogu mängu võitis tulemusega 89:64.

PUNANE NIIT

Teist mängu järjest ilma Maksim Kovacevici ning Radomir Marojevicita mänginud Tarvas sai nendelt kahelt puudu jäänud punktid teiste meeste käest kätte. Janari Jõesaar tegi selle hooaja ühe parima esituse, visates 18 punkti. Tavapärasest resultatiivsema partii tegi ka David Haughton, kes tõi võitjatele 16 punkti.

MÄNGU TEGIJA

Rakvere Tarva pallur Reinis Strupivics viskas 22 punkti ja jagas kaaslastele 7 resultatiivset söötu. Eelpool mainitud Haughton tõi lisaks 16 punktile ka 14 lauapalli. Üleplatsimees oli Pärnu Sadama jänki Mark Dorris, kes tõi kaotajatele 23 punkti.

STATISTIKA EI VALETA

Sellise visketabavusega nagu Tarvas täna viskas, on pea võimatu kaotada. Kaheste tabavus oli Rakverel 59,6% vs Pärnu 48,9%. Kolmesejoone tagant oli protsent Tarval 36,4, Pärnul 11,1. Lauavõitluses jäi peale Tarvas 41 vs 31, resultatiivseid sööte jagas Rakvere 25 Pärnu 7(!) vastu.

KURIOOSUM

Mitte just väga tihti ei juhtu, et ühel meeskonnal on samal ajal väljakul nii mänedžer kui ka 15-aastane meeskonna korvpallikooli kasvandik. Täna selline olukord just oli, kui mängu viimasel kahel minutil viibisid koos platsil Madis Šumanov, Rakvere Tarva mänedžer, ning Erik Kaasik, 15-aastane Rakvere kasvandik. Šumanov oli väljakul ka kolmandal perioodil kolmeks minutiks ning kokku kogunes mänedžeri kontole kolm punkti, kolm lauapalli ning üks vaheltlõige. Kaasik tabas ainsa sooritanud viske.

NII NAD RÄÄKISID

Rakvere Tarva mänedžer Madis Šumanov Delfi TV-le ja Õhtulehele: "Karistus see platsileminek ei olnud. Täna kella 12 ajal mõtlesime Andresega, et pean vist, jah, särgi ise ka selga tõmbama (värskendame mälu: Robert Peterson lahkus hiljuti klubist ning võõrleegionärid Maksim Kovacevic ja Radomir Marojevic ei saanud viisaprobleemide tõttu väljakule tulla).

Delfi küsimusele: ega ka Kovacevic ja Marojevic ometi klubist lahkumas pole?, vastas Šumanov vaid mõistatuslikult: "Lähiajal on asjad selged. Küll sa näed, küll sa näed./-/Töö käib."

Mängu kohta lausus Šumanov: "Meeskonnamäng oli hea. Seitsmekesi Cramo vastu mängimine kasvatas vennalikkust ja liitis meid nähtavasti. Seesama tuumik vedas ka täna mänguvankrit."

Pärnakate juhendajal Heiko Rannulal erilist jututuju pärast kohtumist polnud.

MIDA EDASI

Rakvere Tarvas on täna saadud kuue võidu ja üheksa kaotusega tabelis viies, Pärnu Sadam viie võidu ja 10 kaotusega kuues.

On omamoodi kurioosne, et Tarvas peab kuuemängulist seeriat järjest kodus - neli neist on veel ees ja järgmine 22. jaanuaril AVIS Rapla vastu. Pärnu Sadam on 23. jaanuaril TLÜ/Kalevi külaliseks.