ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Janis Vahter - stabiilne vend

Intervjuu Janis Vahteriga: "Ka KMLis sihime pronksi"

14.01.2016

Saaremaa üheks parimaks korvpalluriks peetav 29-aastane Janis Vahter vahetas Eesti meistriliigas seitsmendat korda klubi. Tundub, et seekordne valik on õige, sest TLÜ/Kalev võitis jõulu eel Kuressaares karikapronksi ja Vahter loodab, et ka meistriliigas oleks pronksi saavutamine võimalik.

Kui hiljaaegu sportlaskarjäärile suurejoonelise punkti pannud teeneka korvpalluri Andre Pärna kohta on korvpalliliidu kuukirjas kasutatud ehk isegi ebaviisakat väljendit “meistriliiga puuküürnik”, siis ka saarlane Janis Vahter hakkab sellele staatusele lähenema.


Vahter on Eesti meistriliigas löönud kaasa 12 hooajal 261 kohtumises. Rehnungist on puudu veel kümned karikamängud ja Balti liiga kohtumised - nii et kokku tuleb ilmselt ca 400 ära. Lisaks sellele on Vahter mitmepaikne inimene – mängib siin, homme seal, elab samuti siin-seal.

Toome allpool ära Janis Vahteri intervjuu Meie Maale, mille tegi Korvpalliliidu kommunikatsioonijuht Aldo Maksimov saarlastele "vana sõpruse" märgiks veel vana aasta lõpus.

 

Sul ja TLÜ/Kalevil on käsil väga huvitav ja sportlikult pingeline hooaeg. Meeskond on taas kõrges mängus. Kui rahul oled ise otsusega, et liitusid seks hooajaks just selle klubiga?

Praegu ei saa millegi üle kurta. Meeskond ja seega minu valik on hästi toiminud. Paar valusat kaotust oleme küll saanud (ühe neist koduses Alexela korvpalli meistriliigas Tarvalt 72:74 – toim.), aga see käib korvpalli juurde.

Natuke etteruttav küsimus, aga kas hooaja tipphetkeks võib praegu lugeda äsjast väikese karika võitu ehk karikapronksi Kuressaares? Või jääb punase niidina positiivse foonina peale siiski seni üldiselt tugev hooaeg?

Hooaeg pole veel poole pealgi... Aga kui nii võtta, siis mõlemad konkureerivad selles “kategoorias”. Oleme liigas vist seal kohtadel neljas-viies ja eks meie eesmärk ongi jääda põhiturniiri lõpuks sellele positsioonile. Seda silmas pidades, et playoff’is me ei läheks kohe kokku kahe-kolme soosikuga vaid kohtuks omasugustega, mis annaks hea võimaluse poolfinaali pääsuks. 

Räägime karikapronksist kodupubliku ees. Mängisite Kalev/Cramoga ühes taktis, juhtisite, kuid kaotasite 90:96. Ühelt poolt valus, aga ka uhke, et nii hästi tipule vastu panite?

Kokkuvõttes tuleb öelda, et karikapronks on meile nagu jõulupreemia. Karikamängud on üks kohtumine, mitte seeria. Seerias me Cramole ega Rockile vastu ei saaks, siin aga palju puudu ei jäänud (TLÜ/Kalev tabas Cramo vastu kaugelt 34st 16).

Karika kolmanda koha teeb väärtuslikumaks seegi, et veerandfinaalis lülitasime välja Rakvere Tarva. Ega pronksimängki kerge polnud, pidime TTÜ vastu maksimaalselt pingutama, ehkki väsimus andis juba tunda.

Alustasite kodust liigat väga hästi, n-ö hooaja komeedina, kuid tänaseks on olukord pisut normaliseerunud. Kas vahepeal väsisite pisut või annab tunda liidri Renato Lindmetsa puudumine?

Me oleme mänginud mõlema suurega – Cramo ja Rockiga, samuti kahel korral tabeli kolmanda AVIS Raplaga. Neid asjaolusid arvestades oleme siiski positiivses graafikus, ma usun. See, et hetkel on saldo negatiivne (5-6), on loodetavasti ajutine.

Samas tuleb tunnistada, et vahepeal vajusime pisut ära ja saime paar suurt kaotust (ühe KMLis Raplalt – revanš oktoobri Kalevi 21-punktise võidu eest).
 
Kindlasti annab tunda ka Lindmetsa puudumine. Nüüd kaks mängu on vigastuse tõttu eemal olnud ka meie mängujuht Reimo Tamm, aga tema paranemine võtab vähem aega. Lindmets naaseb praeguse plaani järgi alles veebruaris.
 

Millest sõltub TLÜ/Kalevi mäng – edu ja ebaedu?

Kuna meil on meeskonnas sel hooajal palju häid viskajaid, siis suuresti sellest meie mäng sõltubki – kui hea on viskepäev. Nii lihtne see ongi. Kuidagi on kujunenud, et meie stiil on rajatud visete peale. Mis ei tähenda, et nende kohtade loomise nimel trennis tööd ei tehta.

 

Lisaks Kalle Klandorfile, kes tegutseb treenerina juba 70ndate keskpaigast, on Kalevi treeneripingi ees tänavu klubi äsjane pikaaegne mängija Raido Roos. Mida tema on juurde toonud? Kas ka teda võib „süüdistada“ meeskonna värskemas näos, heas minekus?

Raido Roos on meie meeskonda palju uut ja head juurde toonud. Esiteks viis ju tema läbi hooajaeelse ettevalmistuse. Teiseks tegeleb tema mängu-eelse ettevalmistuse ja taktikapoolega. Kalle (Klandorf – toim.) ju ei jõua kõike. Roosiga koos on kindlasti kõbusam see asi. Mehed täiendavad teineteist ja kumbki vankrit ise suunda ei kisu. Nad on ise jaganud oma rollid ja saavad hästi hakkama. Nemad käivad ühte jalga ja loodetavasti ka meeskond.


Hinnang su enda senisele hooajale? Kõrvalt vaadates näib, et oled üks treenerite usaldusaluseid oma keskmiselt 23-24 mänguminutiga. Milliseid märksõnu enda tänavusest hooajast ja mänguelementidest sa ise välja tooksid?

Ei teagi, kas oskan midagi erilist esile tuua. Olen pigem meeskonnamängija, võibolla see ongi mu suurim tugevus. Kui aga midagi peab välja tooma, siis tundub, et stabiilsust on mu mängu juurde tulnud.

Kuhu edasi sel hooajal? Nagu juba mainitud sai, kohad Alexela KMLi tabeli neljandast kaheksandani on kõik vakantsed...

Kui Eesti liigast rääkida, siis n-ö endasugused tuleb enamikus ära võita (Balti liigas Triobet BBL on Kalev hetkel nelja võidu ja viie kaotusega alagrupi neljandal kohal – toim.). Eelmised hooajad on tõestanud, et 11-12 võitu peaks olema piisav, et eesmärk põhiturniiril täita.

Mis seal salata, meie peamine siht on kolmas koht ehk pronksmedal. Kahju vaid, et segavad vigastused. Ka Martin Jurtom peab minema väiksele operatsioonile. Samas toimub hetkel ka teistes meeskondades niipalju muutusi, et eks ole näha, kes kevadeks sirgemas rivis seisab. Meie meeskonda minu teada otsistakse ka mängijat positsioonile neli-viis.

Kes on sinu hinnangul hetkel Saare maakonna parim korvpallur?

Eks ikka see Vahter sealt Orissaarest. Seejärel tuleb tükk tühja maad, kuni järgnevad teised meie meistriliiga poisid.

 

*       *       *

Janis Vahter numbrite valguses

Tänavusel hooajal on Vahter Alexela KMLis mänginud keskmiselt alla 24 minuti ja toonud 8,6p+3,7lp+1,8rs. Triobet BBLis on näitajad vastavalt 22 ja pool min ja 7,1+3,1+1,4.

 

Basket.ee arvude põhjal on Vahter teinud meistriliigas kaasa alates hooajast 2004/05 kokku 261 kohtumises. Numbriliselt säravaim oli hooaeg 2013/14 KK Pärnu ridades, mil ta kogus 32 mängu ja keskmiselt 30 minutiga 11,8p+4,9lp+1,4rs.  Kuid niipalju korvisöötu mängus nagu tänavu (1,6), pole ta kirja saanud ühelgi varasemal hooajal.

 

Vahteri klubid meistriliigas kronoloogilises reas: Tallinna Kalev, Dalkia/Nybit, Triobet/Dalkia, Tallinna Kalev, Rakvere Tarvas, Tallinna Kalev, KK Pärnu, TLÜ/Kalev.

Sünnipäevad
Täna, 26. mai
Madis Kukk (80)
Jano Kunts (33)
Triin Maripuu (35)
Homme, 27. mai
Henry Aimre (28)
Aleksander Oliver Hint (20)
Taavi Hämarsalu (31)
Kasper Suurorg (18)
Sulge

Ülekanded