Leedust tuleb AVIS Rapla tagasi 1 võidu ja 1 kaotusega

Triobeti BBL: AVIS Raplale Leedust võidu kõrvale ka kaotus

13.01.2016

Kolmapäeval oli mängis ainsana Balti liigas AVIS Rapla, kes kohtus võõral väljakul Brandis Raley-Rossi uue koduklubi Panevezyse Lietkabelis. Teist päeva järjest ei suudetud Leedus võita ning täna saadi 98:70 kaotus.

Mängule tuli Lietkabelis kindla A-alagrupi liidrina 9 võidu ja 1 kaotusega ning eile saadi võit Riia Baronsi üle. AVIS Rapla kohtus eile Nevezisega, keda suudeti ka alistada ning tabelis asuti kolmandal kohal kuue võidu ja kahe kaotusega. Nagu Aivar Kuusmaa pärast Nevežise mängu ütles, saab seitsmekesi järgmisel päeval Lietkabelise vastu minna olema pagana raske - koosseis pole täielik (puudu asendus Bubalole ning Indrek Kajupank) ning väsimus lööb välja.

Pärast esimest veerandaega juhtis AVIS Rapla 20:19, poolajaks oli ette läinud juba Lietkabelis, 40:34. Ka veel siis tundus mäng võidetav, kuid Lietkabelis otsustas kohtumise ära kolmanda veerandajaga.

VÕTMEHETK

Lietkabelise 42:37 eduseisult tegid leedukad kolme minutiga 11:2 vahespurdi, minnes juba 14 silmaga juhtima. Kuigi Rapla jõudis veel 3.01 enne perioodi lõppu üheksa silma kaugusele, tegid vastased veel ühe spurdi, see kord 8:0 ning sisuliselt oli mäng otsustatud. Kolmas veerandaeg lõppes seisult 68:53. Viimasel veerandil läks vahe veelgi suuremaks ning mäng lõppes tulemusega 98:70.

PUNANE NIIT:

Teise pika mehe puudumine jättis AVIS Rapla mängule jälje. William Artino veetis platsil 39 minutit, aga sellest hoolimata kaotati lauavõitlus 38:24.

MÄNGU TEGIJA

Kodumeeskond mängis väga võistkondlikult ning kõik üles antud mehed said punktid kirja. Võistkonna resultatiivsemad olid Mile Ilic ja Mantas Kazonas, kes viskasid 14 punkti. Brandis Raley-Ross tõi võitjatele 10 silma.

Üleplatsimees oli rapla William Artino 23 punktiga ning ta võttis maha ka 8 lauapalli. Karl Johan Lips tõi 11 silma.

STATISTIKA EI VALETA

Lietkabelis näitas suurepärast visketabavust kolmesejoone tagant. 23 viskest läbis rõnge 12, protsendiks 52. AVIS Raplal oli kolmeste tabavus 24% (5/21). Kahepunktivisete protsent oli natukene parem võõrustajatel - 56% vs 53%.

OPTIMISMI PÕHJENDUS

Hoolimata kaotusest on AVIS Rapla Balti liiga A-alagrupis kolmandal kohal kuue võidu ja kolme kaotusega ning neil on veel kolme järelejäänud mänguga tõusta teiseks, andes parema asetuse play-offideks. Raplal on veel pidamata kolm mängu – Pärnu Sadama, TLÜ/Kalevi ning Valmiera/ORDO vastu, millest kõik on võidetavad.

MIDA EDASI

Nagu varem mainitud, siis AVIS Rapla on A-alagrupis kolmandal kohal kuue võidu ja kolme kaotusega. Tänase võiduga kindlustas Lietkabelis alagrupi võidu.

AVIS Raplal ongi järgmised mängud BBL-i kohtumised. Pühapäeval sõidetakse külla Pärnule, teisipäeval TLÜ/Kalevile. Järgmise nädala reedel külastatakse Rakvere, et kohtuda sealse Rakvere Tarvaga.